Satoshi Studio – Czyli buty z certyfikatem autentyczności na blockchainie

Wraz z pojawieniem się technologii Blockchain ludzkość zyskała możliwość zmiany przyszłości, dokonując znaczącego przełomu w swojej historii. Blockchain dał nam zupełnie nową branżę, którego nowe zastosowania odkrywane są z miesiąca na miesiąc. Powstała razem z pierwszą publikacją Bitcoina pochodzącego od nieznanej nikomu tożsamości: Satoshi Nakamoto. Zakres tej technologii po prostu nie zna granic. Jest stosowana w służbie zdrowia, systemach bankowych, rachunkowości, logistyce, dostawach żywności i jak się okazuje sposobów użycia mamy co raz więcej.

Dzisiaj przedstawimy Wam markę, która łączy ze sobą piękno, modę i high-end z użytecznością blockchaina. Nie jest to artykuł sponsorowany.

Satoshi Studio to firma obuwnicza z siedzibą w Paryżu, która ma zupełnie inne podejście do produkcji butów. Jako miłośnicy sneakersów (rodzaj obuwia) wiedzą, że gdy człowiek chce kupić konkretny, ekskluzywny model obuwia, jednym z największych problemów jest częste trafianie na jego podróbki. W dzisiejszych czasach internetu nie można ufać nawet sprzedawcom detalicznym, a podróby oryginalnych butów są bardzo często wykonywane 1:1 i ciężko jest je odróżnić.

Kierownictwo Satoshi Studio zdało sobie sprawę, że korzystając z technologii Blockchain, mogą zapewnić niezawodną wiarygodność oryginalnych produktów dla swoich klientów. Oferują to rozwiązanie nawet innym markom co pozwala rozwiązywać problem podrabiania oryginalnych butów.

Blockchain jest jak książka, w której możesz zapisać i przechowywać dane bez możliwości ich zmiany lub usunięcia.

Rozwiązanie Satoshi Studio oparte jest na technologii Blockchain, które zapewnia „certyfikat autentyczności”. Oznacza to, że taką „pieczęć” można cyfrowo zweryfikować dla każdego buta i obejrzeć na dowolnym smartfonie.

 Certyfikaty na blockchainie

Każdy produkt Satoshi Studio ma kod QR, dzięki czemu może mieć unikalną tożsamość cyfrową, która zapewnia dostęp do informacji, takich jak materiały, pochodzenie, autentyczność modelu i instrukcje, które pozostają produktami przez cały okres ich użytkowania. Ta funkcja daje klientom możliwość śledzenia ich produktów, bez względu na źródło nabycia.

Oznacza to, że kupujący chcący nabyć np. drogie, ekskluzywne obuwie z drugiej ręki może za pomocą aplikacji mobilnej i modułu NFC prześledzić cały cykl życia produktu. Użytkownik takich butów ma zwyczajnie możliwość monitorowania historii buta, co eliminuje problem spotykania się z podróbkami. Kupujący i posiadacz dzięki temu maja pewność, że mówią o oryginalnych butach.

Dodatkowo, Satoshi Studio współpracuje z projektem o nazwie Pur Project, który pomaga chronić ekosystemy planety. Firma zobowiązuje się do przekazania 1% ich całkowitego rocznego zysku na posadzenie nowych drzew.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.