Ripple (XRP) z nowymi wzrostami i wiadomościami!

Ripple (XRP) rozpoczyna tydzień z solidnymi wzrostami. Projekt odnotował 15% skok ceny na przełomie ostatnich kilku dni, co jest dla niego powrotem z zimowego snu, z uwagi na dosyć kiepskie poprzednie trzy miesiące. Sytuacja ta może mieć miejsce ze względu na wydarzenia, które miały miejsce na platformie w niedalekiej przeszłości.

Rok 2019 bez wątpienia był tragiczny dla XRP. Projekt był jednym z najgorzej działających aktywów kryptograficznych, który w znacznym stopniu osłabił swoją sytuację w top 10 kryptowalut. Oprócz tego zaufanie społeczności do Ripple zostało mocno naruszone, cena spadła z poziomu 0.375 USD do ceny poniżej 0.2 USD za sztuke, tym samym tracąc prawie 50% wartości. Do tego sytuacja wcale nie wyglądała jakby miała ulec zmianie, aż tu nagle cena powędrowała w góre.

Współpraca Ripple z Intermex

Poprawa sytuacji na rynku w dużym stopniu mogła zostać spowodowana z uwagi na nowe partnerstwo z dużą latynoamerykańską firmą świadczącą usługi przekazów pieniężnych. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Ripple nawiązał współpracę z notowanym na NASDAQ Internationa Money Express Inc. Jest to wiodąca firma świadcząca usługi przekazów pieniężnych działająca przede wszystkim na obszarze Ameryki Łacińskiej i Karabiów.

Dzięki temu partnerstwu Intermex będzie mógł korzystać z produktu Ripple, ODL – On-Demand Liquidity (Płynności na żądanie). Działa on za pośrednictwem RippleNet, czyli międzynarodowej sieci finansowej partnerów firmy.

Produkt ten wykorzystuje token XRP jako pomost między walutami wysyłanymi oraz odbieranymi w czasie rzeczywistym. Jego podstawową funkcją jest zmniejszenie potrzeby tworzenia rachunków zaliczkowych w płatnościach zagranicznych.

International Money Express Inc. pozwala klientom wysyłać pieniądze przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych do 17 krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, w tym Meksyku i Gwatemali oraz czterech innych krajów w Afryce.

Ripple odblokowuje pół miliarda tokenów z rachunku powierniczego

Ripple tradycyjnie rozpoczeło kolejny miesiąc od odblokowania puli tokenu z rachunku powierniczego. Tym razem jednak platforma odblokowała o połowe mniej tokenów niż podczas ostatniej takiej akcji, którą opisywaliśmy na początku stycznia w tym artykule. Jak donosi whale-alert, w tym miesiącu platforma zdecydowała się odblokować pół miliarda tokenów XRP o łącznej wartości około 120 milionów dolarów (kurs z dnia wymiany). Gdyby jednak przeliczyć wartość tokenów po aktualnym kursie, byłoby to ponad 137 000 000 dolarów.

Oprócz tego kolejną pozytywną wiadomość dla projektu ogłosił BitMEX. Giełda dodała dzisiaj nową parę wymian tokenu XRP do dolara.

Wiadomości te mogły nadać rozpędu kryptowalucie, dzięki czemu odnotowała ona w ostatnim czasie tak znaczące wzrosty. Projekt od początku roku powoli odrabia straty, zarówno te finansowe, jak i pod względem zaufania. Jakby nie patrzeć od początku roku Ripple odrobiło prawie 40%, powoli zmierzając do psychologicznej bariery cenowej na poziomie 30 centów. Łącząc ze sobą te wszystkie fakty i wiadomości może to budzić naprawdę pozytywne odczucia w stosunku do projektu. Ciekawe tylko czy utrzyma on tą passę.

A Ty co myślisz na temat Ripple i jego nowej współpracy? Czy sprawi, że XRP wróci do łask? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.