Ripple finalizuje 50 milionową inwestycję w MoneyGram

Firma Ripple zakończyła właśnie deala z MoneyGram. Zgodnie z poniedziałkowym komunikatem, Ripple łącznie wydało 50 milionów dolarów na udziały. Ripple ostatecznie przejęło blisko 10% akcji platformy obsługującej przekazy pieniężne.

Według zgłoszenia złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), firma Ripple wydała 20 milionów dolarów na kapitał MoneyGram po cenie 4,10 USD za akcję. To więcej niż obecna cena akcji, która oscyluje na poziomie 3 USD. Poniedziałkowa inwestycja kończy transakcję rozpoczętą w czerwcu 2019 roku.

Ripple & MoneyGram

Po sfinalizowaniu umowy, Ripple jest właścicielem niecałych 10% akcji zwykłych MoneyGram.

Zgodnie z pierwotną umową Ripple dokonało początkowej inwestycji o wartości 30 milionów USD, a MoneyGram z kolei zgodził się na wykorzystanie produktów Ripple do rozliczeń transgranicznych.

Według złożonego wniosku, MoneyGram zamierza wykorzystać napływ kapitału do wsparcia swoich operacji, w szczególności rozszerzyć wykorzystanie produktu Ripple, który mianuje się jako system płatności xRapid. System ten wykorzystuje kryptowalutę XRP.

MoneyGram  od czerwca zaczęło używać XRP do przeprowadzania transakcji w Europie, Australii i na Filipinach.

W oświadczeniu prezes i dyrektor generalny MoneyGram, Alex Holmes powiedział, że partnerstwo jest „transformacyjne”, zauważając, że firma może rozliczać transakcje „w kilka sekund”.

„Ten początkowy sukces, zachęca nas do jeszcze bardziej sprawniejszego wykorzystania systemu xRapid” – powiedział.

„Spodziewam się dalszego rozwoju w nowych kanałach i odkrywania nowych produktów i usług.”

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, dodał, że jego firma będzie wspierać „dalszą ekspansję” MoneyGram w europejskich i australijskich korytarzach płatniczych.


Aktualna cena XRP to $ 0.441750 . Jego volumen wynosi $ 5.45 B, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 20.20 B. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o -0.08%.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.