Przez ostatni rok, ponad 60% podaży Bitcoina nie zostało wprawione w ruch

Firma zajmująca się wywiadem rynkowym poinformowała, że ​​najnowsze dane pokazują zdecydowany „wzrost liczby inwestorów HODLerów”.

  • Dane firmy Glassnode, pokazują, że ponad 60 procent podaży bitcoina pozostaje w bezruchu od ponad roku
  • Podobne statystyki mogliśmy ujrzeć tuż przed hossą w 2017 roku
  • Coin Metrics sugeruje inny sposób obliczania kapitalizacji rynkowej Bitcoina

Dane z Glassnode pokazują, że ponad 60 procent podaży BTC nie doświadczyło przesyłu na blockchainie w ciągu ostatniego roku.

Nowe dane z firmy wywiadu rynkowego pokazują, że inwestorzy nie trzymali tak dużo BTC od 2016 r. – rok przed rynkiem byków w 2017 roku.

Inwestorzy Bitcoina wykazali ostatnio, że są optymistami co do rynku.

Pomimo katastrofalnej wyprzedaży w marcu, która prawie obniżyła cenę BTC o połowę, największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej dokonała niesamowitego ożywienia. Dla długoterminowych inwestorów spadek ten nie wywarł żadnego wpływu.

W rzeczywistości Hodler Net Position – miesięczna zmiana pozycji długoterminowych inwestorów, pozostała dodatnia podczas krachu i osiągnęła nowe maksima.

Glassnode w zeszłym miesiącu napisali również, że podczas gdy inwestorzy długoterminowi trzymają się swoich inwestycji, inwestorzy detaliczni wykorzystują niskie ceny po dużym spadku do dalszego inwestowania.

Zrealizowana kapitalizacja

Kapitalizacja rynkowa jest obliczana poprzez zsumowanie ceny waluty i pomnożenie jej przez całkowitą liczbę monet w obiegu. Należy jednak pamiętać, iż ogromne ilości Bitcoina nadal pozostają w stagnacji oraz znaczna ich część przepada lub jest zwyczajnie gubiona – często na lata.

Firma kryptograficzna Coin Metrics od dawna twierdzi, że „uśpionego” Bitcoina należy pominąć w obliczeniach dotyczących kapitalizacji rynkowej – co jest ogólnie postrzegane jako wskaźnik kondycji rynku Bitcoina.

Sugeruje alternatywny środek: „Zrealizowana kapitalizacja”.

Metoda przedstawia się tak: „jeśli coin został ostatnio przesłany w 2017 roku, wtedy kiedy jego cena wynosiła 2500 USD, to właśnie taką wartość należałoby uwzględnić zamiast obecnej ceny rynkowej”. Zrealizowaną kapitalizację rynkową można obliczyć, obliczając sumy cen coinów wprawionych ostatnio w ruch. W porównaniu z rynkami tradycyjnymi, rynek Bitcoina jest na prawdę nisko skapitalizowany. To właśnie dlatego jest on tak podatny na kolosalne wahania jego kursu.

Wybrane dla Ciebie:

 
Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.