Jak przeliczać Bitcoina i inne kryptowaluty?

Jeśli tu trafiłaś/eś to znaczy, że wiesz już czym jest Bitcoin i cała reszta alternatywnych kryptowalut. Jednak, czy wiesz jak należy przeliczać waluty cyfrowe oraz jak prawidłowo wyrażać ich jednostki? Niespełna 7 lat temu jeszcze, gdy rynek był w fazie raczkowania nie mieliśmy tak wielu pojęć i nazewnictw. Wraz z jego rozwojem przybyło nam nowych pojęć, a wraz, ze wzrostami wartości danych kryptowalut zaczęto używać nazw jednostek by ich cenę wyrażało się prościej.

Bitcoin to aktywo cyfrowe, którego wartość może być wyrażana do aż 8 miejsc po przecinku. Oznacza to, że możemy posiadać, handlować, przesyłać i odbierać mniej niż 1 BTC. Zgadza się, możemy równie dobrze posiadać 0.5 BTC jak i 0.00126798 BTC.

Przelicznik kryptowalut

Kiedyś, gdy cena Bitcoina oscylowała między 10, a 100 USD, użytkownicy nie mieli potrzeby się rozdrabniać i przesyłać sobie np. 0.00011232 BTC, gdyż nie miało to najmniejszego sensu ani większej wartości. Dopiero gdy Bitcoin i inne kryptowaluty zaczęły przybierać na cenie, ich podaż była bardzo niska zaczęto coraz częściej robić przesyły na mniejsze kwoty. To właśnie wtedy zaczęto nazywać części Bitcoina po przecinku skrótami jednostek by było łatwiej je wyrazić słownie.

Na dany moment chyba łatwiej jest powiedzieć: za kawę należy się 10 tys. Satoshi, aniżeli 0.00010000  BTC. Więc jak nazywać poszczególne wartości Bitcoina by żyło się łatwiej? Przedstawiamy to na naszej infografice:

Kalkulator BTC/PLN

Oczywiście, zachęcamy Was również do korzystania z naszego kalkulatora kryptowalut, dzięki któremu z łatwością możecie obliczyć wartość danej kryptowaluty w danej walucie, obliczyć swój zysk/stratę z transakcji lub przeliczyć ile otrzymalibyście danej kryptowaluty za inną.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.