Przeglądarka Brave uruchamia szyfrowane rozmowy wideo. Wyprzedziła ZOOMa.

Brave, czyli zorientowana na prywatność przeglądarka internetowa oparta na kryptowalutach i blockchainie wprowadziła opcję rozmów wideo w przeglądarce z szyfrowaniem typu end-to-end.

Zaszyfrowaną usługę wideo o nazwie „Brave Together” można używać do wykonywania nieograniczonej liczby zaszyfrowanych połączeń wideo z udziałem dwóch uczestników. Wszyscy użytkownicy Brave’a mają dostęp do tej funkcji, bez konieczności rejestracji konta.

Brave ujawnił, że wideokonferencje obsługujące więcej niż dwóch uczestników są obecnie testowane w Brave Nightly – przyszłej wersji przeglądarki.

Popyt na oprogramowanie do wideokonferencji

Gwałtowny wzrost korzystania z oprogramowania do wideokonferencji nastąpił oczywiście podczas pandemii i kwarantanny COVID-19. Platforma Zoom odnotowała dzięki temu znaczny przyrost użytkowników.

Zoom spotkał się jednak z krytyką dotyczącą prywatności i bezpieczeństwa, a „włamania osób trzecich” stały się powszechnym zjawiskiem podczas rozmów . W kwietniu nawet firma Elona Muska: SpaceX zabroniła swoim pracownikom korzystania z oprogramowania do wideokonferencji ze względu na „poważne obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa”.

Zoom wprowadzi również kompleksowe szyfrowanie, aby chronić 300 milionów użytkowników dziennie przed atakami. Informowaliśmy Was ostatnio o tym na naszym telegramie. Zoom w tym celu przejął firmę Keybase, która kilka miesięcy temu otrzymała 2 mln usd w XLM na rozwój aplikacji. Keybase to platforma zaszyfrowanego przesyłania wiadomości i udostępniania plików.

Adopcja przeglądarki Brave rośnie

Brave, współzałożona przez twórcę Javascript i byłego CEO Mozilli, Brendana Eicha, płaci swoim użytkownikom w ich natywnym tokenie (BAT) za wyświetlanie reklam na stronach. W ostatnich miesiącach osiąga stały wzrost adopcji. Szef marketingu firmy Des Martin napisał na Twitterze, że platforma przekroczyła milion nowych użytkowników w samym marcu.

Pomimo dużego zainteresowania, Brave CEO Brendan Eich zauważył niedawno, że tylko niewielki procent jej użytkowników w pełni korzysta z funkcji prywatności przeglądarki. W chwili pisania tego tekstu ponad 662 000 twórców treści zarejestrowało się w programie wydawniczym Brave. 53% Brave wydawców działa na Youtube.

Jeśli już jesteśmy przy temacie Youtuba. Konkurencyjną, zdecentralizowana platformą jest LBRY. Na tej platformie twórcy mogą udostępniać swój kontent. Zarówno oni, jak i zwykli użytkownicy mogą zarabiać kryptowalutę LBC poprzez korzystanie z platformy. Ostatnio firma odnotowała ponad 2 mln aktywnych użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:

 
Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.