Pracownik w UK wyjaśnia, dlaczego woli 100% swojego wynagrodzenia w Bitcoinach

„Ludzie zawsze pytają, jak sobie radzę z Bitcoinem”, powiedział brytyjski programista w wywiadzie dla The Mirror, „ale prawda jest taka, że ​​mój styl życia tak naprawdę się nie zmienił”.

The Mirror – brytyjski dziennik  / tabloid założony ponad sto lat temu – przeprowadził 22 sierpnia wywiad z 24-letnim Zakk Lakin

Lakin, pracownik Coin Center, otrzymał opcję otrzymywania części lub całości wynagrodzenia wypłacanego w kryptowalucie i poszedł na całość.

Lakin zauważył, że „kupowanie rzeczy za pomocą krypto jest łatwiejsze niż ludziom może się wydawać”, biorąc pod uwagę, że istnieje wielu sprzedawców internetowych, którzy akceptują kryptowaluty, a nawet narzędzia innych firm, które pozwalają rozliczać faktury na platformach takich jak Amazon.

Przewiduje, że w przyszłości coraz więcej sprzedawców, od stacji benzynowych po restauracje otworzy się na kryptowaluty, co pozwoli mu wydawać mniej w walutach fiducjarnych, a więcej w BTC.

Jeśli chodzi o wypłatę, dodał, w obecnych warunkach rynku kryptowalut wygląda to tak:

„Konwertuję wszystkie moje stałe wydatki (takie jak czynsz, polecenia zapłaty itp.) na funty brytyjskie w dniu wypłaty, aby uniknąć problemów z wahaniami cen Bitcoina, a następnie resztę pozostawiam do dyspozycji i traktuję to jako dochód / oszczędności”.

Jak zauważa The Mirror, pracownik giełdy Lakin dużo oszczędza. Lakin powiedział, że jego wybór, aby płacić w Bitcoinach, był kształtowany przez poczucie znaczenia używania kryptowaluty w pierwotnym  jej zamierzeniu – jako gotówki elektronicznej. Dodał:

„Co więcej, rozmowy z ludźmi są bardzo ważne i pozwalają szerzyć świadomość i edukować innych na temat bitcoinów i kryptowaluty podczas dokonywania płatności”.

Gubernator Banku Anglii, Mark Carney, pamiętnie stwierdził w 2018 roku, że Bitcoin zawiódł jako waluta w porównaniu do tradycyjnych środków.

„Jeśli w grudniu ubiegłego roku zaciągnąłeś pożyczkę studencką w wysokości 1000 GBP w Bitcoinach, aby pokryć swoje koszty utrzymania w przyszłym roku, w tej chwili zabrakłoby Ci około 500 GBP. Jeśli zrobiłeś to samo we wrześniu ubiegłego roku, byłbyś do przodu o 2000 funtów. To całkiem jak loteria ” – powiedział Carney.

W lipcu Carney argumentował, że ludzie muszą zdawać sobie sprawę z problemów, które Facebook próbuje rozwiązać za pomocą kryptowaluty Libra, niezależnie od potencjalnych pułapek projektu. Jeśli Libra będzie w stanie spełnić wymagania regulacyjne, stablecoin może mieć autentyczne przypadki zastosowania w prawdziwym życiu.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.