Pracownicy nie będą już potrzebni. McDonald’s inwestuje w roboty

Każdy z nas potrafi wyobrazić sobie sytuację w której jesteśmy obsługiwani przez roboty podczas składania zamówienia. Jednak, kiedy o tym myślimy, wyobrażamy sobie bliższą, nieokreśloną przyszłość. Nic bardziej mylnego, te czasy zbliżają się wielkimi krokami. To już się dzieje, a znany wszystkim fast food „McDonald” prawdopodobnie będzie pierwszym inicjatorem technologicznych zmian.

Podjeżdżacie do drive thru, składając zamówienie mówicie do mikrofonu: poproszę frytki, cole i cheeseburgera. Nie obsługuje Was już człowiek, a maszyna, która dzięki rozumieniu komend obsługuje i aktywuje pracę poszczególnych urządzeń. Automatycznie, w ruch idzie fryktownica, nalewak no i oczywiście maszyna przyrządzająca wam burgera. Wszystko dzieje się automatycznie, brzmi sprawnie.

McDonald’s w swoich publikacjach potwierdził, że przejmuje firmę Apprente. Przejmuje to znaczy, że większa firma przejmuje mniejszą bez utraty formy prawnej. Apprente, ma McDonald’sowi dostarczyć sprzęt, który analizujące ludzką mowę w kilku językach!

Fast Food przybiera „na masie”

Apprente to firma, która została założona w 2017 roku w Dolinie Krzemowej. Od początku jej istnienia specjalizuje się w wykorzystywaniu sztucznej inteligencji do rozpoznawania mowy. Projekt ten cieszy się popularnością wśród inwestorów o czym świadczy zebrana suma na finansowanie. Inwestorzy przeznaczyli na rozwój Apprente około 4.8 miliona dolarów. Niestety, warunki finansowe przejęcia(nie mylić z fuzją) przez McDonald’s nie zostały ujawnione.


Amerykanie wypowiadają się pozytywnie na temat pomysłu od McDolands. Wielu ekspertów twierdzi, że system pozwalający tak sprawnie rozpoznawać ludzką mowę będzie bardzo przydatny w kioskach i aplikacjach mobilnych. Niewykluczone, że niedługo zamiast rozmawiać z obsługą, będziemy mówić do jednego z tych wielkich ekranów umieszczonych na środku fast fooda. Tak czy inaczej, początkowe wrażenia mogą być co najmniej mieszane.

Hmm… Chyba masz ochotę na coś innego

McDolands nie zwalnia tempa z rozwojem i nie widzi żadnych przeszkód w nabywaniu innowacyjnych firm. Z całą pewnością przejęcie Apprente może kluczowo przyczynić się do automatyzacji biznesu. Co ciekawe, na początku tego roku, McDonald’s kupił Dynamic Yield za 300 mln dolarów. Ten Startup ma udostępnić sieci fast foodów tak skonstruowane menu, jakiego nigdzie jeszcze nie spotkano. To inteligentne menu ma się automatycznie zmieniać w zależności od panującej na zewnątrz pogody. McDonald chce wydać 1 miliard dolarów na modernizację swoich placówek.


Podsumowując, przyszłe zastosowanie sztucznej inteligencji w McDonalds może zrewolucjonizować rynek fast foodów. Wchodząc do restauracji, maszyna będzie podpowiadała nam na co mamy ochotę, przyjmie zamówienie oraz poda nam jedzenie do stołu. Praca ludzkich rąk nie będzie już tak bardzo potrzebna. Kojarzycie słynnych panów kierowników z reklamy McDonalds? W przyszłości może on jedynie nadzorować pracę maszyn oraz aktualizować im oprogramowania. O ile, nie będą robić tego same.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

1 Comment

  • Mateusz
    Posted 18 września 2019 02:54 0Likes

    Dobry poczatek czegos nowego

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.