Bitcoin lepszym środkiem płatniczym do podatków w Kanadzie

Evan Kuhn, współzałożyciel giełdy kryptowalut Coinberry z Toronto, twierdzi, że Bitcoin (BTC) jest bardziej wydajny w płaceniu podatków niż karty bankowe.

22 sierpnia, w wywiadzie dla Mansion Global z branży nieruchomości, Kuhn powiedział, że jego firma pobiera znacznie niższe opłaty niż te, które instytucje kartowe nakładają na swoich klientów, dodając:

„Firma obsługująca karty kredytowe pobiera 3% opłaty. […] Nasza opłata wynosi 0,5%, więc jest to znacznie korzystniejsze ”.

Opłaty transakcyjne Bitcoin są sześciokrotnie niższe niż w przypadku kart kredytowych

Coinberry działa jako pośrednik, ponieważ lokalne gminy nie są upoważnione do przechowywania lub przyjmowania kryptowalut z powodu ich zmienności. Firma akceptuje kryptowalutę, natychmiast przelicza ją na dolary kanadyjskie, a następnie przekazuje środki gminom.

Płatności podatku w Bitcoinach w Toronto

Richmond Hill, miasto w pobliżu Toronto, zaczęło przyjmować Bitcoina jak środek płatniczy na podatek od nieruchomości w lipcu – niecałe sześć miesięcy po tym, jak Innisfil uruchomił podobną inicjatywę na zasadzie próby.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.