Twórcy portfela Plus Token znikają z 3 mld USD. Mamy kolejny kryptowalutowy scam?

Plus Token, portfel płacący za trzymanie kryptowalut 10% miesięcznie… W internecie pojawiają się informacje, że „podobno” firma została zaatakowana przez hakerów, a ci rzekomo zabrali ze sobą 3 miliardy dolarów. To może być jedne z największych oszustw piramid finansowych w chinach. Jednak firma nie usunęła swojej strony internetowej, konta na Twitterze i innych kont mediów społecznościowych, zgłaszając na nich „pewne problemy techniczne”. Co ciekawe, Plus Token oferuje również 10 stopniowy program partnerski… PlusToken został uruchomiony w 2018 roku, jako zdecentralizowany i międzynarodowy projekt kryptowalutowy wspierany przez zespół z Korei Południowej. Jednocześnie, według doniesień mediów, portfel został opracowany przez chińską firmę Jiaxing Zhejiang. Projekt przeniósł się głównie do krajów azjatyckich i europejskich, w tym do Rosji.

Plus Token Scam?

Wiele osób dobrze o tym wie, że takie akcje w większości przypadków programów do zarabiania w sieci są tylko i wyłącznie zmyłka dla osób które korzystają z tych usług. Specjalnie zorganizowana akcja hakerska by zmylić użytkowników, miała na celu zatuszowanie zaplanowanej ucieczki właścicieli firmy z pieniędzmi użytkowników. Oferta PlusToken oferuje bezpieczny portfel z koncepcją podziału zysków. Według strony internetowej platforma wykorzystuje zautomatyzowany system arbitrażu, który pozwala użytkownikom po prostu zdeponować swoje pieniądze w firmie, aby pomnożyć swoje zasoby dwukrotnie w ciągu ośmiu miesięcy.

Od 30 maja, PlusToken liczył rzekomo 3 miliony zarejestrowanych użytkowników, a na początku tego miesiąca na mediach portfela opublikowano wpisy, że spodziewa się zebrania ponad 10 milionów członków przed końcem 2019 roku.

Twitter z @NanoBank

Są to oczywiście fałszerstwa. Pamiętajmy jednak, że ​​posiadanie milionów użytkowników nie oznacza wysokiego współczynnika adopcji. Ponadto, poza portfelami kryptowalutowymi, strona internetowa nie zawiera żadnych wiarygodnych produktów ani usług. Nie ma też powiązanych ze sobą, poważnych branżowych portali ani serwisów informacyjnych. Czemu zatem nie ma nigdzie rzetelnego opisu i prezentacji Plus Tokena na chociażby jednym, bardziej popularnym portalu finansowym skoro firma operuje milionami? Oznacza to, że większość topowych portali na świecie ma pojęcie na ten temat i dokładnie przebadała firmę. Wpisując w Google frazę Plus Token, pojawiają się wam strony blogerskie, czyli osób prywatnych, które starają się wypromować token w celach zarobkowych nie zależnie od reputacji.

Drodzy czytelnicy, pamiętajcie… Kiedy macie zamiar ulokować swoje pieniądze w jednym z programów inwestycyjnych, najpierw przebadajcie go 100% pod kątem generowania zysków oraz innych kluczowych czynników w tym założycieli, planu inwestycyjnego czy marketingu… Szczerze powiedziawszy odradzamy tego typu inwestycje, a szczególnie w portfele, które „gwarantują” co miesięczne zyski bez limitu czasowego. Miejcie się na baczności i nie dajcie się naciągaczom namówić na „złote interesy”.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.