Platforma Waves zebrała 120 milionów dolarów na zreazlizowanie projektu Vostok

Waves, platforma blockchain, której można używać do stworzenia swojego własnego tokena oraz taka, która posiada własną zdecentralizowaną giełde (DEX), właśnie zebrała 120 milionów dolarów na swoje plany związane z blockchain Vostok dla korporacji i rządów.

Waves zyskuje na wartości już od kilku tygodni wzrastając o oszałamiające 360% w ciągu ostatniego miesiąca. Teraz wiemy co częściowo mogło się do tego przyczynić. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem Waves’a, platforma zgromadziła 120 milionów dolarów na wdrożenie prywatnej wersji systemu Vostok dla korporacji i rządów. O to co możemy przeczytać na Twitterze:

Projekt Vostok

System Vostok jest kompatybilny z publicznym blockchainem Waves i reprezentuje uniwersalne rozwiązania blockchainowe dla infrastruktury cyfrowej, które są zarówno prywatne, jak i łatwe w optymalizacji.

Sieć Vostok będzie zasilana przez Vostok System Tokens (VST), które prawdopodobnie mogą być dystrybuowane dzięki sprzedaży publicznej. Jedyną z dodatkowych informacji jest fakt, iż 3% całkowitej podaży najprawdopodobniej zostanie rozdystrybuowane między posiadaczami Waves’a.

Rundę finansowania Vostok prowadziła Dolfin, londyńska platforma specjalizująca się w zarządzaniu majątkiem, z udziałem znacznej liczby nieznanych nam prywatnych inwestorów.
Sasha Ivanov, założyciel Waves, powiedział:

„Rozmach kryptowalut powoli się kończy, a idea wykorzystania zdecentralizowanej sieci do przechowywania danych i obniżania kosztów jest nadal bardzo istotna.”

Założona w 2016 roku przez Ivanova platforma zgromadziła 30 000 BTC (aktualnie jest to wartość +/- 18 milionów dolarów). Od tego czasu platforma Waves stała się bardzo istotna w ekosystemie technologii blockchain. Aktualnie udało się zgromadzić +/- 300 000 aktywnych użytkowników pochodzących z 25 różnych krajów.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.