Platforma Travala.com dodaje Tether

Platforma hotelowa Travala.com oparta na blockchain i przyjazna kryptowalutom ogłosiła, że użytkownicy od teraz będą mogli płacić przy użyciu stabelcoin’a Tether (USDT). Podróżujący korzystający ze strony mogą zarezerwować pobyt na całym świecie i zapłacić za swój nocleg za pomocą kryptowalut.

Travala.com to firma turystyczna z siedzibą w Amsterdamie, zatrudniająca ponad 17 000 pracowników na całym świecie. Platforma oferuje użytkownikom kryptowalut dostęp do powyżej dwóch milionów nieruchomości w więcej niż 90 000 lokalizacji. Oprócz tego, warto dodać, że Travala.com jest partnerem popularnego w Polsce portalu podróżniczego Booking.com.

Oprócz USDT, Travala akceptuje również płatności w ponad 20 kryptowalutach, między innymi, takich jak: Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Binance Coin, Bitcoin Cash, Stellar, Cardano czy wiele innych. Dodatkowo, firma twierdzi, że jej ceny są tańsze o 40% od konkurencyjnych platform.

https://www.travala.com/payment-options

Matt Luczynski, CEO platformy, w oświadczeniu na blogu portalu powiedział:

Częścią naszej misji jest zapewnienie naszym użytkownikom szerokiego wyboru najbardziej znanych i używanych kryptowalut, dlatego sensownym dla nas było dodanie USDT, jako opcji płatności na Travala.com.

Tether coraz bardziej użyteczny

Tether wszedł na rynek kryptowalut w 2017 roku. Stablecoin obiecał uniknąć wahań cen dzięki zastosowaniu pokrycia 1:1 z walutą fiducjarną. Od tamtego czasu stał się on najpopularniejszą kryptowalutą pod względem wielkości obrotu. W momencie pisania tekstu, jego 24-godzinny wolumen wynosi 50,9 miliarda dolarów, gdzie dla porównania wolumen Bitcoina wynosi 40,2 miliarda USD.

Za sprawą stablecoinów, takich jak Tether, kryptowaluty odnotowują szybki wzrost użyteczności. Wykorzystanie USDT na takiej platformie jak Travala, to bardzo dobre osiągnięcie, na którym skorzystają wszyscy inwestorzy i traderzy kryptowalutowi. Dodatkowo pokazuje to, że jest coraz więcej realnych zastosowań crypto, które bądź co bądź, mogą w przyszłości zastąpić waluty fiducjarne.

Ponadto, za sprawą takich portali, zwykli ludzie mają kolejną okazję zetknąć się z kryptowalutami i być może rozszerzyć swoją wiedzę w przyszłości.

A czy Ty miałeś okazję płacić za swój nocleg za pomocą kryptowalut? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.