PewDiePie nowym naganiaczem BitTorrent i TRON

PewDiePie, czyli jeden z najbardziej popularnych twórców na światowym YouTube, współpracujący dotychczas z DLive, wspomniał na swoim kanale o platformie TRON oraz BitTorrent. Wiadomość ta może być interesująca, ze względu na fakt, że youtuber ma ponad 102 miliony subskrybentów, którzy poprzez to działanie dowiedzieli się o projekcie TRX i BTT.

Felix Kjellberg, bardziej znany jako PewDiePie, jest jednym z najbardziej znanych twórców na platformie YouTube. Jego kanał osiągnął w grudniu 2019 rok ponad 102 miliony subskrypcji, stając się tym samym drugim największym kanałem na świecie. Tworzy on zwykle komediowe skecze lub zabawne treści związane z gamingem. Czasem jednak jego poczucie humoru bywa, delikatnie mówiąc, nieodpowiednie, by nie powiedzieć chamskie.

Z tego powodu jego filmy często są demotyzowane, co by przy takich zasięgach jest ogromną startą dla twórcy, w związku z czym nawiązuje on współprace sponsorkie. Oprócz zwykłych, komercyjnych sponsorów, nawiązał on również współprace z DLive, czyli opartą na blockchain platformą streamingową.

DLive przechodzi na blockchain TRON i BTT

Oprócz tego, że DLive jest platformą opartą na technologii blockchain pozwalającą udostępniać treści, od niedawna dołączyła ona do ekosystemu BitTorrent. Ogłoszono również, że z czasem będzie on migrować na blockchain TRON, a BTT zastąpi LINO jako główny token płatności. Zespół TRON nie tracił czasu by fakt ten wykorzystać. Fuzja została szybko ogłoszona światu między innymi przez właśnie PewDiePie’a oraz CEO projektu TRON Justina Suna.

Ten pierwszy, udostępnił niedawno film, który rozpoczął od reklamy TRONa oraz BitTorrenta. Ogłosił w nim, że DLive dołączył do rodziny BitTorrent i z tego powodu zachęca swoich subskrybentów do zarejestrowania się na platformie. Dodatkowo, jakby tego było mało, ogłosił on również konkurs z tym związany, w którym można wygrać… Jego fotel gamingowy.

Justin Sun natomiast, wkrótce po wypowiedzi youtubera udostępnił twetta, który miał dodatkowo podbić hype. Wspomniał w nim o „tajnym projekcie” związanym z BitTorrent i DLive, który „ma przynieść wielomilionowe zyski oraz conajmniej 100 milionów nowych uzytkowników”. Przypadek? Odpowiedźcie sobie sami.

Nie od dziś wiadomo, że za sprawą Justina Suna, projekt TRON ma bardzo agresywny marketing. Często mocno przekolorowane dane oraz ogromne obietnice powodują atmosferę sceptycyzmu wśród użytkowników. Część społeczności kryptowalut niemal automatycznie traktuje słowa CEO platformy z przymrużeniem oka. Nie można mu jednak odmówić tego, że robi szum wokół swojego projektu, co w świecie kryptowalut często przynosi ogromne zyski.

A Ty co sądzisz na temat marketingu projektu TRON? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.