Nowy kalkulator Ethereum 2.0 pokaże Ci ile ETH możesz zarobić przez okres 10 lat

Nowe narzędzie od EthereumPrice.org pozwala użytkownikom stopniowo i przejrzyście odkrywać nadchodzący świat stakingu na Ethereum 2.0. W skrócie:

  • EthereumPrice.org wydało nowe narzędzie: kalkulator do obliczania nagród stakingu po przejściu do Ethereum 2.0 przez okres 10 lat
  • Kalkulator ma wiele konfigurowalnych ustawień symulujących różne warunki stakingu
  • Ethereum 2.0 zmieni sieć z Proof-of-Work na Proof-of-Stake jeszcze w tym roku

To narzędzie pozwala nam rzucić okiem na to, ile można zarobić poprzez zwyczajne przeznaczenie naszych ETH na staking. Użytkownicy mogą łatwo dostosować symulację wiel ustawień sieciowych, które mają duży wpływ na sposób obliczania nagrody. Na przykład, zmiana ilości postawionych w stakingu Etherów w stosunku z tymi w obiegu z 1% na 10% oznacza różnicę między zarabianiem % każdego roku (im więcej ETH jest pozostawione w stakingu tym mniejsze nagrody dla validatorów sieci). Inne czynniki również znacznie wpływają na roczną nagrodę, możecie je przetestować sami.

Kalkulator ETH 2.0

Narzędzie obliczy 10 lat stakingu ETH każdego roku oraz skumulowany zwrot z inwestycji. Użytkownicy mogą również wybierać spośród wielu walut fiducjarnych, aby wyświetlić wartość swoich udziałów ETH, w tym np: USD, EUR, GBP, JPY.

Kalkulator jest w publicznej wersji beta i powinien być raczej postrzegany jako urządzenie edukacyjne niż środek do praktycznych obliczeń. Daje to jednak pojęcie o tym, jak staking ETH stanie się ważną częścią ekosystemu w miarę zbliżania się premiery Ethereum 2.0.

By być walidatorem sieci Ethereum 2.0 należy najpierw wyposażyć się w minimalnie 32 ETH. Twórcy kalkulatora stakingu szacują, że powstaną firmy 3cie pozwalającego osobom nie mających tylu ETH na wspólne łączenie mniejszych ilości by przekroczyć wymagany próg.

Oczekuje się, że Ethereum 2.0 zaoferuje szereg ulepszeń oprócz przejścia z Proof-of-Work (również używanego przez Bitcoina) – na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake do zasilania sieci. Aktualizacja powinna zmniejszyć złożoność sieci Ethereum, tańsze transakcje i większą przepustowość transakcji. Sieć znajduje się obecnie w fazie testowania i niedawno uzyskała wsparcie od ponad 20 000 węzłów sprawdzających testnet.

Vitalik Buterin, twórca Ethereum podkreśla iż ten rok to dopiero pierwszy, mały krok dla wersji 2.0. Ostatnio w jednym z wywiadów powiedział, że cały proces ulepszania Ethereum w wersji Proof-of-Stake powinien zająć do 5 lat. Jak się na to zaopatrujesz? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.