Nie, Tron (TRX) nie został napadnięty przez chińską policję

TRON (TRX) został zaatakowany przez chińską policję? Nic bardziej mylnego, wiele udostępnionych wideo na twitterze właśnie na to wskazuje… Prawda jest taka, że biuro fundacji Tron zostało zaatakowane przez sfrustrowanych, „oscamowanych” inwestorów do tego stopnia, że personel tam pracujący musiał wezwać policję, aby ta rozproszyła krzyczący tłum. W sieci pojawiają się również pogłoski, że policja została wezwana nie przez osoby tam pracujące, ale przez pewnych „donosicieli”, którzy chcieli zaszkodzić blockchainowej firmie wykorzystując zamieszanie z „oszukanymi” inwestorami. 

Tron to scam…?

Nie, Tron nie jest scamem. Według setek pokrzywdzonych osób, pewna firma, która przedstawiała się jako „super przedstawiciel” fundacji Tron miała wyłudzać pieniądze promując pewien portfel dla TRX oraz oferując zwrot z inwestycji z trzymanych tam środków. Wiele osób uważało, że „startup” jest silnie powiązany i wspierany przez fundacje Tron co jeszcze bardziej skłaniało ich do lokowania tam swoich kapitałów. Jednak chęć pieniądza i szybkiego zarobku wzięła górę, a firma uważająca się za człon projektu Tron okazała się schematem ponziego. Spowodowało to utratę pieniędzy należących do oszukanych. Według raportu, z powodu utraty majątku samotna matka popełniła samobójstwo.

Osoby, które wtargnęły do chińskiego biura twierdziły, że Justin Sun jest odpowiedzialny za ich szkody. Fundacja Tron cytuje swoje ostrzeżenia ze stycznia, które miały być alertem przed inwestycjami w tego typu projekty. Pisali właśnie o tej firmie, zrobili to za pośrednictwem ich grupy dyskusyjnej na WeChat. Chociaż, wielu znawców tematu twierdzi, że takiego ostrzeżenia nie było, to wydaje się to być nieco skomplikowane i trudne do wyjaśnienia.

Nawet analityk z eToro, Mati Greenspan, próbował rozbić plotkę o tym, że to policja zaatakowała biuro:

„Wokół fundacji Tron pojawia się wiele złych opinii. Biuro nie zostało zaatakowane przez gliniarzy. Tron był tym, który wezwał policję, aby chronić ich przed inwestorami, którzy są zdenerwowani, że Tron ich rzekomo oszukał. ”

Tron ma się dobrze

Gdy twitter aż huczy od tego zdarzenia to Justin Sun postanowił zachować zimną krew i poprosił by zaprzestano rozsyłać fejkowe informacje. W sieci pojawiają się także memy wyśmiewające Fundacje Tron, że cena za spotkanie z Warrenem Buffetem będzie jeszcze bardziej kosztowna… Informuje o tym, że Tron i BTT mają się dobrze oraz, że przegotowuje się do premiery Bittorent Speed.

Wykres TRX

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.