Największy internetowy sprzedawca detaliczny w Szwajcarii, Digitec Galaxus ogłasza akceptację Bitcoina i innych kryptowalut

Digitec Galaxus jest uważany za szwajcarską własność firmy Amazon. Firma jest jednym z największych sprzedawców online w krajach europejskich. Raport został ujawniony przez Watson i szwajcarski serwis informacyjny. W poprzednim roku, Digitec Galaxus z siedzibą w Zurychu została wyceniona na 992 mln dolarów. Sprzedawca internetowy będzie teraz musiał poszerzać swoją wiedzę ze świata kryptowalut. Oznacza to, że klienci mogą teraz korzystać z Bitcoina, Ethereum, Litecoina, XRP, Bitcoin SV, Bitcoin Cash, TRON, Binance Coin,  NEO oraz OmiseGo, dokonując zakupu towarów, których w ofercie znajduje się ponad 2,7 miliona.

Oliver Herren, współzałożyciel Digitec Galaxus, powiedział w swoim oświadczeniu:

„Kryptowaluty są fascynujące i mogą stać się idealną formą zapłaty w handlu elektronicznym – chcielibyśmy wspierać ten rozwój”.

Zespół programistów e-detalisty znany jako Team Specter do tej pory współpracował z Datatrans AG przy jednym z projektów pilotażowych. Datatrans AG to firma zajmująca się płatnościami elektronicznymi również z siedzibą w Szwajcarii.

Aby ułatwić obsługę, Digitec Galaxus nawiązał współpracę z Coinify, globalną firmą, zajmującą się przetwarzaniem płatności z siedzibą w Danii.

Jak to będzie działać?

Firma ustaliła minimalną kwotę transakcji dla płatności kryptowalutowych na 200 franków. Po pierwsze, użytkownicy zostaną przełączeni na stronę Coinify. Użytkownikom zajmie to plus minus 15 minut.  Klienci otrzymają adres portfela lub do wyboru kod QR z Coinify. Potwierdzenie transakcji przez platformę zajmuje kilka minut.

Zgodnie z raportami firma będzie pobierać 1,5% od transakcji.

Kiedy Herren zapytał, dlaczego klienci powinni dokonywać płatności bitcoinami, stwierdził:

„Ponieważ masz trochę i chcesz z nich korzystać? Albo dlatego, że nie masz pieniędzy w swojej tradycyjnej walucie? Tylko dlatego, że możesz to zrobić? Lub dlatego, że lubisz próbować nowych rzeczy”.

Za przykład możliwości płacenia online w Bitcoinie w Polsce, może posłużyć nam portal do zamawiania jedzenia, pyszne.pl. Z pewnością, światło dziennie ujrzy więcej detalistów przyjmujących płatności kryptowalutami.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

 
Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.