Nagłe wzrosty NEO i ONT. Inwestorzy przypominają sobie o chińskich kryptowalutach

Po oświadczeniach chińskiego prezydenta Xi JinPinga dotyczących technologii blockchain, Bitcoin jak i ogólnie cały rynek kryptowalut pokazał jak bardzo jest zależny od opinii osób z wyższym stanowiskiem. Ostatnie 2 miesiące strat, spadków, złych nastrojów zmieniły się w szybkie, ponadprzeciętne zyski. Jak się okazuje Bitcoin nie był tym jednym z wybrańców. Jedna, szczególna grupa projektów kryptowalutowych wyprzedziła go, chodzi o projekty z chińskimi fundamentami.

Najbardziej znanymi firmami z Chin są: NEO, Ontology wraz z Tron i Bittorrent.

Cena NEO w ciągu 3 ostatnich dni wzrósła o ponad 90%, a ONT o ponad 100%. Dane pochodzą z giełdy Binance do pary USDT. VeChain oraz Elastos również odnotowują znaczne wzrosty, Tron i Bittorent także, lecz nieco słabsze.

Sanbase

Chińskie kryptowaluty powracają?

W ubiegłym roku było bardzo cicho wokół NEO, po tym, jak coin ten był jednym z najlepszych gainerów w szalonych okresach 2017 roku. Jednak dzięki jego pozytywnemu rozwojowi, NEO zyskał ogromny wzrost zaufania, ponieważ projekt jest znany z tego, że skupia się na zgodności z przepisami i współpracy z organami władzy.

Pojawiają się również ogłoszenia o możliwych nowych przepisach dotyczących kryptografii i blockchain w Chinach, które mogą dodatkowo utrwalić długoterminowe perspektywy NEO. Niepewność regulacyjna jest postrzegana jako jedno z największych zagrożeń dla wszystkich projektów kryptowalutowych, w tym NEO.

Ontology ma na celu zapewnienie warstwy prywatności nad publiczną księgą NEO. Został uruchomiony pod koniec 2017 roku przez Onchain, firmę badawczo-rozwojową z siedzibą w Szanghaju, założoną przez Da Hongfei i Ericka Zhanga, twórców projektu NEO.

Pomimo znacznego powiązania zespołów, Ontology i NEO pozostają od siebie niezależne. Ściśle współpracują, chociaż już w lipcu ogłosili partnerstwo w celu zbudowania otwartej platformy cross-chain i ustanowienia podstaw Internetu nowej generacji. Wraz z nadejściem nowej ery adaptacji blockchain, partnerstwo ułatwi przyspieszenie rozwoju branży, wykorzystując mocne strony obu firm do wprowadzenia wydajnego i integracyjnego protokołu interoperacyjności. Partnerstwo to, oparte na wiodących pozycjach obu stron, stanowi kamień milowy w branży.

Chiny zakazały handlu kryptowalutami w 2017 roku, a komentarze prezydenta Xi są uważane za jedne z jego pierwszych, w których tak dokładnie opisał  stanowisko chin w kierunku technologii blockchain.

Wystąpienie Xi mogło zasugerować inwestorom, że potencjalnie ekspansywna baza kryptowalutowych inwestorów może zacząć kupować, chociaż inne doniesienia sugerują, że Bitcoin może zamiast tego stawić czoła Chinom jako konkurentowi. Więcej na temat informacji z Chin możecie przeczytać w naszym wczorajszym artykule.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.