Mike Novogratz do Elona Musk’a: Stokenizuj SpaceX!

Kierownik funduszu hedgingowego Mike Novogratz uważa, że ​​Elon Musk, prezes SpaceX, powinien udostępnić akcje spółki w sieci blockchain. Innymi słowy, uważa, że ​​udziały spółki powinny mieć formę kryptowalutową. Mówi też, że byłby „pierwszym”, który zainwestowałby w firmę, gdyby Musk kiedykolwiek podjął taką decyzję.

Elon Musk i Kryptowaluty?

Musk ma co najmniej dziwny związek z krypto. Po pierwsze, „tymczasowo mianował się” jako CEO Dogecoin, kryptowaluty, która powstała w wyniku żartu i ostatecznie zyskała kapitalizację rynkową w wysokości ponad 1 mld USD. Choć nie trwało to długo, handlowcy i entuzjaści myśleli, że to jednak prawda.

Ponadto Musk był również celem wielu oszustw botów Ethereum na Twitterze, w których to hakerzy tworzyli fałszywe profile na podobieństwo dyrektora generalnego, aby skłonić ludzi do dobrowolnego przekazania funduszy w eth.

SpaceX Muska niedawno cieszył się z wprowadzenia 60 nowych satelit. Są cięższe, dzięki temu mogą krążyć nad ziemią na znacznie niższej wysokości. Mogą oni zapewnić znacznie tańsze usługi internetowe dla wielu mieszkańców planety, co było głównym celem firmy przy wprowadzeniu na rynek. W sumie firma planuje uruchomienie ponad 11 000 satelit w nadchodzących miesiącach. To co najmniej ambitny wyczyn, ale mający wiele potencjalnych korzyści.

Firma pozyskała również około 1 miliarda dolarów dodatkowych środków dzięki nowej rundzie finansowania. Cokolwiek nie jest wykorzystywane w projekcie satelitarnym, trafi do kolejnego dużego przedsięwzięcia firmy, znanego jako Starship, które polega na zbudowaniu gigantycznej rakiety zaprojektowanej do wysyłania ludzi i różnych ładunków na planetę Mars.

https://twitter.com/novogratz/status/1131887545288134656

Novogratz jest zwolennikiem tokenizacji od wielu lat. Proces obejmuje przedsiębiorstwo emitujące zapasy akcji w sieci blockchain, co oznacza, że ​​wszystkie akcje zostaną zdigitalizowane. Jest pewien, że proces ten może ostatecznie „oddalić” Wall Street i przełożyć większą kontrolę finansową w ręce przeciętnych ludzi, a nie bankierów nastawionych na pieniądze.

Czy to naprawdę działa?

Nie jest jednak jasne, czy ten proces zadziała tak dobrze, jak twierdzi. Po pierwsze, przeciętne osoby nie mają takiego doświadczenia, którym gracze Wall Street biegle posługują się w zarządzaniu funduszami, ani nie mają doświadczenia w prowadzenia dużych firm. Trudno powiedzieć, jak potoczyłaby się sytuacja firmy, albo rozwinęła by się w zawrotnym tempie, albo cała upadłaby w melodramatyczny sposób.

Tak czy inaczej, Novogratz uważa, że ​​Musk powinien zacząć myśleć o tokenizacji SpaceX. Jest przekonany, że może to doprowadzić do zupełnie nowej fali inwestorów, a przy całej zwyżkowej aktywności otaczającej rynek kryptowalut może mieć rację w przyszłości.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.