Majątek Bliźniaków Winklevoss wzrasta dwukrotnie dzięki kryptowalutom

Bliźniacy Winklevoss należą do największych i najbardziej znanych zwolenników kryptowalut. O ich ruchach w na rynku kryptowalut możecie poczytać dosłownie na każdym crypto-portalu. Ostatnio poinformowali społeczność o tym, że ich majątek znacznie uległ zmianie i to w pozytywnym znaczeniu. Częściowo na pewno przyczynił się do tego ostatni rajd Bitcoina, który pozwolił na próbę ataku osiągnięcia ceny 14000$. Bliźniacy Winklevoss widzą, jak rozwijają się ich inwestycje w głównej mierze dzięki rynkowi kryptowalut.

Trudna sytuacja bliźniaków ujawniła się po raz pierwszy w nagrodzonym Oscarem filmie „The Social Network”, w którym szczegółowo opisano stworzenie Facebooka, prawdopodobnie największej i najczęściej używanej platformy społecznościowej na świecie. Bliźniacy w filmie twierdzą, że Facebook był pierwotnie ich pomysłem, a Mark Zuckerberg – obecny dyrektor generalny firmy – był jedynie programistą, którego poprosili o wykonanie prac technicznych i kodowanie systemu.

Jednak film sugeruje, że Zuckerberg stworzył platformę i przedstawił pomysł jako swój, co doprowadziło zarówno do bliźniaków, jak i Zuckerberga do sądu. Zuckerberg ostatecznie rozstrzygnął spór z braćmi Winklevoss.

Od tamtej pory, zarówno Cameron, jak i Tyler Winklevoss zdobyli solidną reputację zarówno w przestrzeni kryptograficznej, jak i pieniężnej. Stworzyli tzw. Gemini Exchange w Nowym Jorku, platformę transakcyjną kryptowalut z licencją Bitlicense, którą wiele firm i handlowców oczerniało, że przyczynia się ona do wstrzymania rozwoju innowacji w przestrzeni kryptowalut w wewnątrz Big Apple(NYC)…

Bliźniacy nie pozwolili by im to przeszkodziło. Są także solidnymi inwestorami bitcoina i doświadczyli znacznych zysków dzięki ich lokowaniu kapitału w  kryptowalutach. Od kwietnia 2019 roku, kiedy Bitcoin zaczął swój nowy „rajd” ich wartość netto wzrosła dwuktornie. Łączna wartość netto Tylera i Camerona Winklevossa składająca się głównie z bitcoinów i aktywów kryptograficznych – wzrosła do 1,45 mld USD, najwyższego poziomu od marca 2018 roku według Bloomberg Billionaires Index . Ich łączny majątek na początku roku wynosił 654 miliony dolarów.

Ponadto stabilność rynku i trendy wpływające na bitcoina tym razem wydają się znacznie bardziej uzasadnione niż było to widoczne w 2017 roku. Qiao Wang, dyrektor ds. produktu projektu kryptowalutowego Messari, wyjaśnia:

„Pewność powraca. Różnica między obecnymi a ostatnimi czasy kiedy cena bitcoina osiągała 13 000 USD jest zauważalna, ponieważ rynek jest obecnie znacznie bardziej racjonalny… Bitcoin to cyfrowe złoto i zabezpieczenie przed inflacyjnymi kryzysami gospodarczymi. Jeśli inwestorzy wierzą w tę tezę, powinni powoli gromadzić bitcoiny i trzymać je przez lata. Nie powinni wchodzić w częste transakcje.”

Rynek jest silniejszy, bardziej dojrzały

Larry Cermak, dyrektor ds. Badań w Block, może pochwalić się podobnym sentymentem, mówiąc, że rynek kryptograficzny stał się nieco bardziej „oswojony i racjonalny” w ostatnich miesiącach. Stwierdza:

Nie ma dowodów na to, że wzrost został zainicjowany przez jeden kraj. Uważam zwyczajnie że, rajd został zainicjowany przez większych inwestorów i podtrzymany przez większą ilość inwestorów detalicznych.

Z każdą kolejną hossą i bessą, starzy inwestorzy, którzy wchodzili na rynek jako początkujący, stają się bardziej doświadczeni i dojrzalsi pod względem swoich inwestycji. Oczywiście mowa tutaj o inwestorach, którzy tą hossę lub bessę przetrwali. Rynek kryptowalut napełnia się coraz większą ilością wiernych inwestorów, nawet jeśli ich inwestycje nie były najlepsze to i tak większość nadal wykazuje entuzjazm i pozytywne nastawienie co do przyszłych wartości cyfrowych aktywów.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.