Kryptowaluty banków centralnych pojawią się w ciągu 2-3 lat, mówi główny ekonomista ING

Mark Cliffemight, główny ekonomista ING, twierdzi, że kryptowaluty banków centralnych zostaną uruchomione w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat. Dodaje, że całkowicie rozwinięte waluty cyfrowe, które są wspierane przez banki centralne różnych krajów wkrótce zaczną się pojawiać.

ING opublikował w piątek wideo, w którym twierdzi, że Libra (Kryptowaluta Facebooka) wywiera presję na władze monetarne wielu krajów. Uruchomienie tego projektu ma nastąpić w 2020 roku, a banki centralne do tego czasu muszą szukać alternatyw.

Libra jest tylko jednym z wielu przykładów tego, jak kryptowaluty wychodzą z cienia i wyprzedzają konwencjonalny system walutowy na całym świecie. Dodaje, że w bankach centralnych na całym świecie panuje wyjątkowo zwiększone poczucie zagrożenia.
[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=2OCMlPnJe7g”]


Kryptowaluty banków centralnych to lekarstwo?

Cyfrowa waluta zasilana przez banki centralne jest eliksirem, którego potrzebuje świat. Waluty wirtualne nie tylko pomogą zastąpić twardą gotówkę, ale również rozwiążą wiele wad bezpieczeństwa konwencjonalnych systemów walutowych. Istnieje wiele innych korzyści, takich jak prywatność, większa wydajność transakcji, decentralizacja i zamienność.

Główną korzyścią jest płynne przejście w kierunku ujemnych stóp procentowych. Transakcje cyfrowe pozwolą bankom na dalsze działania w tym kierunku. Z kryptowalut banków centralnych wyłonią się zupełnie nowe możliwości polityki banku, które niewątpliwie pomogą im szybciej poradzić sobie ze spowolnieniami gospodarczymi. Waluty cyfrowe mogą potencjalnie wspierać nowo powstające gospodarki ze względu na ich zdolność do skuteczniejszego docierania do sfer społecznych.


Rządy świata nienawidzą Libry

Liibra jest głównym powodem, dla którego banki centralne kroczą drogą cyfrową i badają wspierane przez rządy kryptowaluty. Jednak nie wszyscy mają podobne nastawienie! Niemcy i Francja otwarcie wystąpiły przeciwko Librze. Bruno Le Maire, francuski minister finansów i gospodarki, popiera wysiłki tego kraju na rzecz zablokowaniaLibry w całej Unii Europejskiej (UE).

Bruno prowadzi rozmowy z Christine Lagarde i Mario Draghi na temat opracowania „publicznej cyfrowej waluty” dla UE. Jendak tutaj Chiny są liderem, odkąd ujawniły plany uruchomienia własnego konkurenta dla Libry. Zgodnie z komunikatami Chińskiego Banku Ludowego, jego cyfrowy Yuan jest coraz bliżej wprowadzenia na rynek.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:
Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.