Ilość kryptowalutowych bankomatów rośnie w zawrotnym tempie

Ogólnodostępne statystyki dostarczane przez Coinatmradar.com informują o tym, iż obecnie na całym świecie dostępnych jest ponad 4000 bitcoinowych bankomatów. Prawie wszystkie z nich obsługują bitcoiny (BTC) oraz coraz większa ich liczba zaczyna obsługiwać BitcoinCash (BCH). Większość tych urządzeń, znanych również jako BATM, można znaleźć w USA, choć ich obecność stale rośnie, nie tylko w rozwiniętych krajach europejskich, ale także np. w Ameryce Łacińskiej i Azji.

Zanim przeczytasz dalej:
Dołącz do kryptowalutowej społeczności i bądź na bieżąco. Jednym kliknięciem dołącz do naszej społeczności na Facebooku i otrzymuj przydatne materiały.

Europa i USA

Według danych z Coinatmradar.com, Stany Zjednoczone posiadają najwięcej kryptowalutowych bankomatów. Dokładnie jest to 2 493 – czyli 55,9 % wszystkich istniejących i działających na świecie BATM. 45 z 50 stanów ma co najmniej jeden bankomat kryptowalutowy, Kalifornia prowadzi z ilością 475, Illinois próbuje nadgonić z 252. Same Chicago posiada około 226 nowoczesnych bankomatów. Inne stany również są oblegane przez stojące maszyny:  Nowy Jork, z 131, i Georgia, która na terenie swojej stolicy Atlanty ma 121 maszyn. Ameryka Północna jako całość, w tym Kanada, jest w posiadaniu 71,7 procent istniejących światowych bankomatów kryptowalutowych.

Europa posiada drugą najwyższą liczbę bankomatów kryptowalutowych. Jest to 23,1%, a dokłądnie 958 sztuk. „Krypto-przyjazna” Austria prowadzi z wynikiem 270 maszyn razem z Wielką Brytania, która bardzo nie odbiega od wyniku z miejsca pierwszego mając 214. W ubiegłym roku wzrost w tym kraju był stały zarówno w Wielkiej Brytanii, jak iw Austrii, pomimo tego, że BTC straciło ponad 70 procent swojej wartości. Inne kraje o stosunkowo dużej liczbie bankomatów kryptowalutowych to Hiszpania (65), Czechy (65), Rosja (46) i Szwajcaria (45).

www.coinatmradar.com

Wzrost w Ameryce Łacińskiej i innych krajach

Jednym z regionów, który odnotował szczególnie duży wzrost, była Ameryka Łacińska, która obecnie posiada ponad 1,7 procent światowego kryptowalutowych ATMS – jest to duża liczba, zważywszy, że wiele z nich ma siedzibę w krajach lepiej rozwijających się pod względem technologi blockchain i całej infrastruktury kryptowalut. Kolumbia ma najwyższą liczbę w regionie, jest to dokładnie 26 sztuk. Liczba w kraju andyjskim wzrosła w ubiegłym roku, ponieważ firmy prężnie rozwijają się. Wszystko to by zapewnić imigrantom Wenezueli, którzy mieszkają w Kolumbii oraz zajmują się kryptowalutami bardziej przyjazną formę ich przesyłu do swoich bliskich (dotkniętych kryzysem). Co więcej, w Ameryce Łacińskiej, Argentyna ma osiem bankomatów, Peru ma jeden, podczas gdy w Ameryce Środkowej, stolica Kostaryki ma jeden bankomat, podobnie jak Gwatemala. Z drugiej strony Meksyk odnotowuje również szybką ekspansję z 11 bankomatami.

Brak oznak zastopowania

Według danych z Coinatmradar.com każdego dnia instaluje się około sześciu kryptowalutowych bankomatów. Genesis Coin jest największym producentem i jest w posiadaniu 1,326 maszyn rozstawionych po całym świecie. Dokładnie za nim podąża General Bytes, z 1250, a następnie Lamassu, który ma 435. Większość światowych maszyn to urządzenia jednokierunkowe – co oznacza, że można ich używać tylko do kupowania kryptowalut – chociaż bankomaty pozwalające sprzedawać użytkownikom również istnieją. U nas w Polsce z łatwością stacjonarnie możemy wymieniać swoje kryptowaluty na gotówkę. Większość z tych urządzeń obsługuje BTC, BCH, litecoin (LTC) i ethereum (ETH). Przy tak szybkim wzroście w roku 2018, pomimo krachu na rynku, wygląda na to, że globalna liczba kryptowalutowych bankomatów będzie nadal rosnąć, pytanie tylko w jak szybkim tempie?

Ciekawostką jest fakt, iż tradycyjne bankomaty zaczynają znikać z ulic i jest ich coraz mniej. Ich liczba maleje z roku na rok, przypadek?

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

1 Comment

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.