Koronawirus skłonił włoski bank do uruchomienia usług handlu Bitcoinem?

Ze względu na rosnące zainteresowanie Bitcoinem, włoski bank  Banca Sella uruchomi usługę handlu BTC. Banca Sella, która jest spółką całkowicie zależną od włoskiej spółki holdingowej Gruppo Banca Sella, niedawno uruchomiła test beta tej usługi dla niewielkiej grupy klientów korzystających z nowej platformy bankowości cyfrowej HYPE Plus. Usługa niedługo ma być dostępna dla wszystkich klientów banku. Według badań Mediobanco z 2016 roku, Sella jest dwudziestym co do wielkości bankiem we Włoszech. Został założony pod koniec XIX wieku w Bielli w północnych Włoszech.

Bitcoin przez aplikację bankową?

Chodzi o to, że klienci będą mogli kupować / sprzedawać bitcoiny, wysyłać je do kontaktów w książce adresowej lub płacić za towary / usługi w przypadkach, gdy sprzedawca oferuje bitcoiny jako opcję płatności.Oczywiście to nie pierwszy taki przypadek gdy bankowość tradycyjna połączona została z kryptowalutami. Przykładem jest np. Bitwala. Bitwala to niemiecki bank online, który od niedawna również oferuje usługi handlu i przechowywania Bitcoina, a nawet Ethereum. Jakby tego było mało, oferuje darmowe 15 euro za utworzenie portfela BTC!

Z platformy bankowości mobilnej HYPE korzysta już 1.2 miliona ludzi. HYPE to typ kont bankowych stricte online, które są oddzielone od swoich tradycyjnych odpowiedników za pomocą przejrzystych aplikacji, tanich opłat za transakcje transgraniczne, a ostatnio jak widać nawet przez kryptowaluty.Gotówka w czasach koronawirusa

Gdy posiadacz konta HYPE użyje aplikacji mobilnej HYPE do utworzenia portfela Bitcoin (co można zrobić za pomocą 4 kliknięć), portfel ten zostanie powiązany z kontem HYPE klienta, co oznacza, że ​​przy zakupie Bitcoina bank automatycznie potrąci koszt zakupu z ich salda. Wszystko ma być bardzo proste, tak jak należy to implementować w innowacyjnej bankowości mobilnej online.

W związku z licznymi blokadami kraju, gdy wybuchła epidemia wirusa, klienci banków mają coraz większe trudności z wysyłaniem lub otrzymywaniem funduszy od tradycyjnych dostawców usług finansowych. Jest to czynnik, który może skłonić wielu do poszukiwania rozwiązań opartych na kryptowalutach.

Nie bez powodów w sklepach słyszymy komunikaty by płacić kartą.

Hype wydany w ramach kwarantanny może zdecydowanie zwiększyć świadomość ludzi o rynku kryptowalut. Szczególnie we Włoszech.

„Ludzie stają się coraz bardziej ostrożni wobec monet i pieniądza papierowego, ponieważ istnieje obawa, że mogą one rozprzestrzenić chorobę. W tym scenariuszu cyfrowa waluta może oferować czystsze rozwiązania na przyszłość ”- powiedział Di Nicola.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.