Korelacja 10 największych kryptowalut

Współczynnik korelacji jest statystyczną relacją między dwiema monetami w danym okresie czasu, która pokazuje, jak identyczne są ruchy cen coinów. Mierzy się ją od -1 do 1, gdzie -1 to tożsamość odwrotna, 0 nie ma zależności, +1 to całkowita tożsamość. Przedstawiamy porównanie korelacji 10 największych kryptowalut ze sobą. Współczynnik korelacji jest niezbędnym narzędziem dla każdego inwestora i przedsiębiorcy. Można go użyć do określenia, w jaki sposób wskaźniki rynkowe aktywów korelują ze sobą i podjąć dobrą decyzję handlową. Współczynnik ten można obliczyć w różnych okresach – jeden dzień, jeden tydzień, jeden miesiąc, jeden rok i 10 lat. Wszystko zależy od celów, które stawia przedsiębiorca lub inwestor. Jeśli celem jest handel każdego dnia, należy obliczyć współczynnik przez 1-7 dni. Jeśli inwestujesz długoterminowo, np. 1 rok, powinieneś przyjrzeć się bliżej dłuższym interwałom: sześć, 12 lub 24 miesiące. Na zamieszczonym wykresie poniżej, współczynnik korelacji obliczono dla ostatniego roku (od 7 marca 2018 r. Do 7 marca 2019 r.).

Uzyskano następujące wnioski:

https://datalight.me
  1. Rynek podąża za Bitcoinem. Bitcoin zajmuje dominującą pozycję na rynku kryptowalut, zajmując ponad 50% kapitalizacji. Powoduje to, że ruch ceny Bitcoina powoduje podobne ruchy pozostałych monet. Dlatego wielu handlowców i inwestorów, przygotowując analizy techniczne dla altcoinów, bierze pod uwagę sytuację z Bitcoina. Ostry upadek lub wzrost często niszczy wiele przewidywań altcoinów. Wiele osób uważa, że stoplossy na rynku crypto nie mają sensu, jednakże dopóki BTC dominuje to znaczna większość doświadczonych inwestorów zabezpiecza swoje inwestycje.
  2. Stablecoin USDT praktycznie nie koreluje w żadnej sposób z 10 najlepszymi monetami, ponieważ jego wskaźniki są bliskie 0. Gdy rynek spada, wielu handlowców ratuje swoje aktywa, przenosząc je do „bezpiecznego portu” (stablecoinów), a wraz ze wzrostem zazwyczaj jest mały spadek o 0,5% -1% dla stablecoinów, takich jak np. USDT.
  3. Najmniej skorelowanym coinem wśród 10 najlepszych cryptosów, z wyjątkiem USDT, jest Binance Coin. BNB to moneta giełdy kryptowalut Binance, za pomocą której możesz prowadzić wewnętrzne operacje na platformie i czerpać korzyści już z mniejszych opłat transakcyjnych. Dlatego w większości przypadków BNB ma wysoki popyt, który rośnie w czasie upadku rynku. Dodatkowo, fundamentalnie BNB prezentuje się świetnie, przyszłe założenia wykorzystania coina są równie obiecujące.
  4. Najwyższą korelację można zaobserwować wśród czterech monet: ETH, LTC, EOS i BCH. Współczynnik korelacji wśród nich wynosi ponad 95%, co jest uważane za bardzo wysoki wynik. Ruchy cenowe tych monet prawie zawsze się powtarzają.
  5. Moneta XLM ma najwyższy współczynnik korelacji do Bitcoina: 95,88%.

Wkrótce będzie można obliczyć współczynnik korelacji między dowolnymi dwoma zasobami przez dowolny okres czasu na platformie DataLight.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.