Kalifornia proponuje płacenie podatku w kryptowalutach dla firm produkujących konopie indyjskie

Kalifornijskie koncerny związane z konopiami indyjskimi będą mogły wkrótce płacić podatki w kryptowalutach. Ustawa zbiorowa 953 (AB-953), jeśli zostanie wprowadzona w życie, pozwoli na płacenie podatków w stablecoinach. Ustawa o lekach i przepisach dotyczących używania konopi indyjskich oraz o bezpieczeństwie dla osób dorosłych (MAUCRSA) pozwala hrabstwu na nakładanie podatku na działalność gospodarczą związaną z konopiami indyjskimi. Wprowadzona przez członków California Assembly, Phila Tinga i Kevina McCarty’ego, AB-953 zapowiada możliwość płatności kryptowalutami do przyszłego roku.

„Ustawa, w dniu i po 1 stycznia 2020 roku, pozwoliłaby organowi ustawodawczemu miasta określić i wdrożyć metodę, za pomocą której licencjobiorca w ramach MAUCRSA może przekazać dowolne kwoty podatku od koncesji dla miast lub powiatów za pomocą stablecoinów.”

Stablecoiny jako zabezpieczenie

Ustawa definiuje stablecoiny jako cyfrowy zasób powiązany z dolarem amerykańskim, który służy jako zabezpieczenie. Obecnie na rynku kryptowalut jest dostępnych kilka stablecoinów. Tether jest najbardziej popularny, z kapitalizacją rynkową ponad 2 miliardy dolarów. Moneta kontrowersyjna, ponieważ nie przez jednego wpływowego człowieka ze świata krypto nada jest krytykowana i podlega manipulacji.

Inne stablecoiny to na przykład: USD Coin, DAI i Gemini Dolar, z kapitalizacją rynkową kolejno w wysokości 234 milionów USD, 89 milionów USD i 70 milionów USD.

Stablecoiny mogą być akceptowane bezpośrednio do kontrolowanego przez państwo portfela cyfrowego lub za pośrednictwem zewnętrznego procesora płatności.

„Ustawa upoważniłaby departament do określenia metody akceptowania stablecoinów bezpośrednio do portfela cyfrowego kontrolowanego przez państwo lub do korzystania z zewnętrznego procesora płatności za pośrednictwem zasobów cyfrowych, który umożliwia natychmiastową konwersję wszelkich płatności dokonywanych przez stablecoiny na dolary amerykańskie, które byłyby wpłacane na konto państwowe.”

Departament Administracji Podatkowej i Rachunkowej w Kalifornii nakłada podatek akcyzowy od konopi indyjskich i podatek od uprawy konopi indyjskich. Stawka podatku akcyzowego wynosi 15% średniej rynkowej ceny dowolnej sprzedaży detalicznej.

Kalifornia dołącza do rosnącej listy jurysdykcji wprowadzających kryptowaluty jako medium opodatkowania. W styczniu ustawodawcy w New Hampshire wprowadzili ustawę, aby zalegalizować płatności podatkowe w Bitcoinie.

Jeżeli proponowane prawodawstwo zostanie wprowadzone do życia to nadal nie jest jasne, które stablecoiny mogą zostać zaakceptowane i jak Kalifornia przeprowadziłaby terminowe audyty w celu sprawdzenia, czy stosowane stablecoiny są prawidłowo wspierane przez USD.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.