JP Morgan przedstawia „JPM Coin”. Pierwsza amerykańska Kryptowaluta wspierana przez Bank

Gigant z Wall Street, JP Morgan Chase uruchamia własną kryptowalutę po to zwiększyć efektywność rozliczeń.

Zgodnie z raportem CNBC z 14 lutego, coin będzie nosił nazwę „JPM Coin” i aktualnie jest w fazie rozwoju. Bank ma rozpocząć prawdziwe testy swojej kryptowaluty w ciągu „kilku miesięcy”.

Komentując sytuacje, Umar Farooq, szef projektów blockchain J.P. Morgana, powiedział dla CNBC:
„Tak więc niemalże wszystko, co obecnie istnieje na świecie może przejść na blockchain. Codziennie powstają nowe aplikacje, a ich zastosowanie wydaje się być zupełnie nieskończone. Dzisiaj, korporacje lub instytucje mają dostęp do korzystania z technologii rozproszonych ksiąg, a co najlepsze coraz więcej z nich z tego korzysta. ”

Zastąpienie tradycyjnej technologii bankowej

Początkowo token zostanie wykorzystany do rozliczenia w czasie rzeczywistym niewielkiej części transakcji między klientami usług płatności bankowych.

Co więcej, tylko znaczący klienci instytucjonalni banku za zezwoleniem regulacyjnym będą mogli korzystać z tokena.

CNBC wyszczególniło, że JPM Coin będzie bardzo podobny do stablecoinów, które są obecnena rynku. Każda moneta będzie równowartością jednego dolara. Bank wystawi token, gdy klient dokona wpłaty, a po wykorzystaniu tokena do zapłaty lub zakupu zabezpieczenia na blockchain, bank zniszczy monetę zwracającą równoważną wartość dolara.

Bank widzi trzy obszary, w których można wykorzystać cyfrową monetę – w płatnościach międzynarodowych dla dużych klientów korporacyjnych, w transakcjach na papierach wartościowych, a wreszcie w dużych korporacjach, które korzystają z usług skarbu J.P Morgana.


Według Farooq, bank „zawsze wierzył w potencjał technologii blockchain i wspierał kryptowaluty, o ile są one odpowiednio kontrolowane i regulowane”.

Teraz uważają, że „JPM Coin może przynieść znaczące korzyści dla adopcji blockchaina, zmniejszając ryzyko kontrahentów i ryzyka rozliczeń, zmniejszając wymogi kapitałowe i umożliwiając błyskawiczny transfer wartości”.

Jednak, jak wiadomo, Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan, nazwał Bitcoina „oszustem” podczas jednego z występów we wrześniu 2017 roku. Dimon dodał, że kryptowaluty „wybuchną” oraz, że wyśmiałby handlarza gdyby dowiedział się, że handluje Bitcoinem i nazwał by go „głupcem”. Koniec końców, później powiedział, że żałuje swoich słów, i pomimo wzniosłych emocji nadal nie jest największym fanem krypto.

JPMorgan już wcześniej wyraził zainteresowanie zarówno kryptowalutami, jak i blockchainem.
Według nich, jednym z najbardziej godnych uwagi projektów jest Quorum, platforma blockchain oparta na Ethereum.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.