John McAfee: 1 milion dolarów za Bitcoina jest nadal możliwy

Bitcoin odnotowuje najgorszy tydzień cenowy od dłuższego czasu. Niektórzy analitycy, jak to zawsze bywa przy niepomyślnej analizie wycofują się z wcześniejszych swoich prognoz kursu na koniec roku. Przykładowo, Tom Lee ostatnio w swojej wypowiedzi, podkreślił, że handel Bitcoinem jest bardzo nieodpowiedzialny, ale inni spekulanci tacy jak John McAfee, nie chcą zejść z konia i uparcie dążą do celu.

John McAfee: 1 milion dolarów za 1 Bitcoina jest nadal możliwy

McAfee, który niedawno ogłosił kandydaturę na prezydenta w 2020 roku, budzi wśród społeczności kryptowalutowej wiele kontrowersji. Jego śmiałe przewidywania dotyczące przyszłej ceny Bitcoina w wysokości około 1 miliona dolarów sprawiły, że wielu ludzi podtrzymuje jego zdanie i podejmuje decyzje według jego wskazówek. Podczas gdy Bitcoin spadł ostatnio do poziomu 8000 USD, McAfee mówi, że 1 milion dolarów jest wciąż prawdopodobną ceną za najbardziej popularną kryptowalute świata.

John, w ostatnim wywiadzie stwierdza:

„Bądźmy realistami, jest tylko 21 milionów bitcoinów, z czego siedem milionów zostało utraconych na zawsze, a co jeśli Satoshi [anonimowy twórca bitcoina] nie żyje? Dodaj do zgubionych BTC jeszcze kilka milionów.”

Jeszcze kilka lat temu, w czasach gdy Bitcoin był „młody” i wydawał się „bezowocny” wielu inwestorów było nieostrożnych, jeśli weźmiemy pod uwagę bezpieczeństwo przechowywania coinów. W którymś z wywiadów, jedna osoba powiedziała, że kiedyś wyrzuciła urządzenie sprzętowe na, którym miało być aż 7500 jednostek BTC… Bitcoin staje się niezwykle rzadki, a przy wydobyciu dotychczas +/- 17 milionów można powiedzieć, że BTC prawdopodobnie wkrótce osiągnie erę szczytową pod względem miningu.

McAfee jest przekonany, że gdy tylko transakcje Bitcoinem będą stanowiły około 5% lub więcej codziennych, światowych transakcji, waluta osiągnie ustaloną cenę.

„Jestem po prostu bardzo konserwatywnym facetem. Powiedziałem jeden [milion dolarów] i trzymam się jednego… Myślę, że Bitcoin stanowi po prostu magazyn wartości. Jest pod każdym względem przewyższony technologicznie i funkcjonalnie. Ethereum ma inteligentne kontrakty … Mam na myśli, że Bitcoin to tylko wymiana … Magazyn wartości, który wzrośnie prawdopodobnie przez następne 15 lat, więc przez następne 15 lat nie martw się. Nie obchodzi mnie, czy znów spadnie do 3000 $. Gong idzie w górę. Wiemy, że tak jest.”

Prywatne monety mają swoje zalety

John uważa, że Bitcoina może spotkać wiele problemów, ponieważ nie ma w nim zagwarantowanej „prywatności”. Mówi, że technologia blockchain dostarcza za dużo niepodważalnych dowodów na to, że transakcje miały miejsce. Według niego, problem polega na tym, że BTC i wiele innych coinów zapewniają stronom dostęp do danych, takich jak np. całkowity bilans nadawcy lub odbiorcy. Można również potencjalnie widzieć za każdym razem, gdy druga osoba dokonuje transakcji lub depozytu. To według Johna jest problemem w Bitcoinie i kilku innych kryptowalutach. Twierdzi, że monety prywatności będą prawdopodobnie „zwycięzcą” w niedalekiej przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.