Japoński Bank: Bankowe kryptowaluty zadziałają jeśli zrezygnujemy z gotówki

Masayoshi Amamiya, zastępca gubernatora japońskiego banku centralnego, niedawno podzielił się swoimi pomysłami na temat banków wydających własne waluty cyfrowe. Mówi, że banki mogą wprowadzać negatywne polityki stóp procentowych, wydając własne waluty cyfrowe tym samym wykluczył możliwość używania walut cyfrowych emitowanych przez banki. Robić to może tylko gdy zrezygnujemy z fizycznej gotówki.

Amamiya wyjaśnia, że ​​jeśli Bank Japonii wyda cyfrowy jen i ustali ujemną stopę procentową, osoby fizyczne i przedsiębiorstwa zostaną bardzo obciążone za trzymanie bankowej waluty cyfrowej. Doprowadziłoby to do tego, że klienci mogliby powoli rezygnować z cyfrowej waluty wyemitowanej przez bank, wracając do  klasycznej gotówki.

„Aby pokonać ZNLB (Zero nominal lower bound), banki centralne musiałyby wyeliminować gotówkę. Wyeliminowanie gotówki uczyniłoby infrastrukturę rozliczeniową niewygodną dla społeczeństwa, więc żaden bank centralny by tego nie zrobił ”- skomentował Masayoshi Anamiya.

Kryptowaluty Banków

Masayoshi Amamiya nadal podtrzymuje swoje słowa z kwietnia 2018 roku. Twierdzi, że Bank Japonii nie wyda waluty cyfrowej. Między innymi, głównymi powodami jest to, że mogłoby to osłabić istniejący dwupoziomowy system i wpłynąć na stabilność finansową.

Ponadto obecnie banki centralne mają dostęp tylko do banków prywatnych. Banki te spotykają się z klientami bezpośrednio w drugiej warstwie, a uruchomienie kryptowaluty, która byłaby wspierana przez bank centralny, może zmienić system bez udowodnienia, że jest stabilny finansowo, twierdzi zastępca gubernatora japońskiego banku centralnego.

Ostatnio informowaliśmy w jednym z naszych artykułów, że dyrektor generalny Goldman Sachs, David Solomon, ujawnił, że firma zamierza rozwijać własną kryptowalutę, taką jak JPMorgan Chase. Ponadto firma bada tokenizację aktywów i stablecoinów.

Wygląda na to, że JPM Chase jest doskonałym przykładem tego, co mogą zrobić monety kryptograficzne wydawane przez banki, a co ważniejsze, klienci banków mogą korzystać z nowej technologii. Uważamy, że zamiast próbować walczyć z nową technologią, banki powinny ją zaakceptować i próbować ją wdrożyć, ponieważ ostatnie 10 lat pokazały, że rynek krypto i blockchaina pozostanie z nami na długo. Będzie się rozwijać i będzie się zmieniać coraz bardziej, ale pierwsze założenia i ogólna idea pozostaną takie same.

Pierwszym powodem, dla którego świat powinien rezygnować z fizycznej gotówki, jest to, że pieniądze stają się bardziej identyfikowalne i przejrzyste. Czy to przez krypto, czy przez fiat. Blockchain może łączyć oba pieniądze i nadawać im nowe funkcje.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.