Inwestorzy detaliczni coraz silniej akumulują Bitcoina

Ostatnie, globalne wydarzenia, których byliśmy świadkami w samym 2020 roku w dużym stopniu zmieniły dynamikę rynku Bitcoina, powodując tym samym ogromny wzrost zaangażowania instytucjonalnego w posiadanie i obrót kryptowalutami. Wielu inwestorów instytucjonalnych dążyło do uzyskania ekspozycji na BTC dzięki kontraktom futures na CME. Przez co ostatnie tygodnie pokazały nam również ogromny wzrost ilości otwartych kontraktów.

Wygląda na to, że inwestorzy detaliczni wciąż akumulują Bitcoina. Świadczy o tym ogromny wzrost na przełomie ostatniego roku liczby „mniejszych portfeli”, czyli takich, których wartość przekracza 0,1 BTC.

Czy Akumulacja BTC kiedykolwiek ustąpi?

Bitcoin osiąga całkiem dobre wyniki pomimo zawirowań na tradycyjnych rynkach.

Chociaż mniejsze rynki zwykle osiągają dość słabe wyniki w okresach powszechnej słabości, wydaje się, że pozytywne wyniki BTC symbolizują rosnącą pozycję jako bezpiecznej przystani. Czyżby coraz więcej ludzi dostrzegało antyinflacyjność BTC?

Trend ten podtrzymują komentarze legendarnego makro inwestora, Paula Tudora Jonesa, który wyjaśnił, że Bitcoin przypomina mu złoto w latach siedemdziesiątych i że będzie on wielkim zwycięzcą nadciągającej inflacji spowodowanej powszechnym dodrukiem pieniędzy.

Mali inwestorzy również to zauważyli, ponieważ dane pokazują, że liczba portfeli zawierających co najmniej 0,1 BTC znacznie wzrosła w ostatnim czasie.

Rafael Schultze-Kraft – współzałożyciel platformy badawczej Blockchain Glassnode – mówił o tym trendzie w ostatnim tweecie, zauważając, że obecnie jest o 14% więcej adresów z ponad 0,1 BTC w porównaniu z rokiem poprzednim.

„Obecnie jest ponad 3 miliony adresów Bitcoina o wartości co najmniej 0,1 BTC (wartość bieżąca: 975 USD). To o 14% więcej adresów niż rok temu.”

glassnode.com

Inwestorzy indywidualni nie są sami

Musimy pamiętać, że wiele podmiotów jest obecnie zaangażowanych w gromadzenie Bitcoina.

Oprócz mniejszych inwestorów detalicznych, duzi inwestorzy Bitcoina również kupowali BTC, ostatnimi czasy bardzo aktywnie.

Dane z Glassnode wyjaśniają ten trend, pokazując, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy nastąpił „stały wzrost liczby wielorybów BTC”.

Tradycyjni inwestorzy są również coraz bardziej zainteresowani wschodzącym i modnym rynkiem.

Dane z platformy analitycznej Skew pokazują, że ilość kontraktów terminowych CME na BTC szybko wzrosła w ostatnich tygodniach.

Obecnie otwarte zainteresowanie (open interest) kontraktami futures na BTC na CME wynosi prawie 600 milionów USD. Wolumen obrotu zwykle jednak waha się poniżej 500 milionów USD.

skew.com

Powyższy wykres pokazuje tylko jedno: więksi inwestorzy zwyczajnie szukają długoterminowej ekspozycji na BTC, a wcześniejsi, którzy już to zrobili nie chcą się jej pozbywać.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.