Instytucje ewidentnie mają chrapkę na Ethereum 2.0. Wykupili 48% wydobytych ETH w 2020 roku

Dane pokazują, że firma Grayscale, która zarządza aktywami kryptowalutowymi zakupiła blisko połowę wszystkich wydobytych Ethereum w 2020 roku. Co więcej, ponieważ Ethereum 2.0 jest coraz bliżej, wielu spekuluje, że inwestorzy instytucjonalni chcą czerpać korzyści ze stakingu ETH.

Zainteresowanie instytucjonalne Ethereum gwałtownie wzrasta

Grayscale jest obecnie największym na świecie menedżerem aktywów kryptowalutowych. Aktualnie zarządza 2,2 miliardami dolarów. Firma zapewnia ekspozycję na cyfrową walutę inwestorom instytucjonalnym i osobom o wysokiej wartości netto za pośrednictwem tradycyjnych instrumentów inwestycyjnych, które bazują na aktywach kryptograficzne. Działa to poprzez emisję publicznie notowanych akcji Grayscale Trust, które są tytułowymi papierami wartościowymi i kwalifikują się do IRA.

Źródło: grayscale.co

Grayscale Ethereum Trust to ich druga co do wielkości oferta pod względem udziałów. Mają 141,5 mln USD w zarządzaniu.

Chociaż wyniki trustu są ujemne zarówno w skali 12 miesięcy, jak i od samego początku to należy zauważyć, że zostały utworzone dopiero pod koniec ostatniego bull runu.

W związku z tym jasne jest, że wielu inwestorów instytucjonalnych oczekuje dużych posunięć cenowych od Ethereum w przyszłości.

Grayscale głodne Ethereum

W ostatnim poście na Reddit przeanalizowano dane z rocznego raportu (Grayscale Ethereum Trust 2019), który w połączeniu z publicznie dostępnymi danymi pokazuje, że Grayscale kupił do tej pory 48% wszystkich wydobywanych Ethereum w 2020 roku.

Dane pokazują, że łączna emisja akcji Grayscale Ethereum Trust wynosi 13 255 400 sztuk. Z czego 5 230 200 akcji było na dzień 31 grudnia 2019 r. Różnica wynosi 8 025 200, co równa się nowym emisjom wyemitowanym w 2020 roku. Po pomnożeniu przez cenę jednej akcji: 0,09427052 wychodzi, że w 2020 roku kupili 756,540 Ethereum.

Z publicznie dostępnych danych wynika, że ​​całkowite wydobycie Ethereum od początku 2020 roku wyniosło 1 563 246. W związku z tym 756,540 stanowi 48% wszystkich wydobytych Ethereum w tym roku.

Brak potwierdzonej daty wydania dla ETH 2.0

Inwestorzy instytucjonalni obstawiają duże zakłady na Ethereum. Niewątpliwie, jednym z powodów jest nadchodzące wydanie ETH 2.0, które może podkreślić swoją tendencję dążenia do zwiększonej decentralizacji.

Uznanie rynku pokazuje, że decentralizacja jest czymś więcej niż modnym słowem. Rzeczywiście tak jest. Świadczy o tym aktywność w Ethereum Trust Grayscale. Przepływ pieniędzy sygnalizuje spore zainteresowanie nowinkami w projekcie Vitalika Buteirna (Twórcy Ethereum).

Colin Schwarz z ChainSafe napisał o dynamice przestarzałych systemów proof-of-work. Uważa, że ​​przejście Ethereum na bardziej energooszczędny model Proof-of-Stake wpłynie w jakiś sposób na demokratyzację kryptowlaut dla wszystkich.

„Są również podatne na monopolizację rynku, ponieważ zapewniają niesprawiedliwe korzyści podmiotom posiadającym więcej zasobów. Bogate i potężne osoby i organizacje mogą sobie pozwolić na większą liczbę znacznie szybszych i potężniejszych komputerów, co daje im znacznie większą szansę na pomyślne rozwiązanie każdej kryptograficznej układanki i zdobycie nagrody. ”

Co więcej, udane wdrożenie ETH 2.0 dałoby Ethereum znaczącą przewagę technologiczną nad Bitcoinem, a w połączeniu z efektywnością sieci i już znaczną kapitalizacją rynku może przyspieszyć jej adopcję wśród inwestorów Bitcoina.

W związku z tym, oczekiwania wobec ETH 2.0 są wysokie i chociaż nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery, instytucje już zajmują swoje stanowiska. Początki wydania ETH 2.0 prawdopodobnie ujrzymy jeszcze w tym roku. Jesteście hodlerami i użytkownikami ETH? Dajcie znać w komentarzu jakie są wasze oczekiwania i przemyślenia co do przyszłej wartości tej kryptowaluty.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.