Harmony (ONE) jako pierwsze IEO Binance przechodzi na własną sieć

Rok 2019 bez dwóch zdań był rokiem IEO, zwłaszcza dla Binance. Z tego powodu wiele osób zastanawiało się, kto jako pierwszy w 2020 roku wyda swój macierzysty token oparty o własną sieć. Wczoraj poznaliśmy odpowiedź na to pytanie, i jest to Harmony (ONE).

Wczoraj (23 stycznia) Binance ogłosił, że będzie wspierał zamianę tokenów dla swojego IEO, Harmony (ONE). Od czasu zebrania przez projekt 5 mln USD podczas IEO, które odbyło się w maju obiegłego roku, Harmony istnieje zastępczo zarówno w Binance Chain, jak i Ethereum. Od tego momentu projekt będzie przechodził do własnego macierzystego tokena w swojej sieci głównej. Tym samym będzie to pierwszy projekt wprowadzony przez Binance, w którym wymiana tokenów będzie obsługiwana przez giełdę. Zamiana planowana jest obecnie na 3 lutego i będzie się odbywała w stosunku 1:1.

Harmony cudownym dzieckiem Binance Labs

Harmony (ONE) jest platformą opartą na technologii blockchain, stworzoną w celu dostarczania skalowalnej oraz zdecentralizowanej gospdarki dla firm, służacej do udostępniania danych, bez ponoszenia kosztów. Oprócz tego, projekt służy do tokenizowania aktywów firm oraz zwiększania zaangażowania użytkowników.

Projekt ten to jedna z najlepszych inwestycji Binance Labs, więc ogłoszenie nie jest niespodzianką. W ubiegłym roku zespół z Doliny Krzemowej zebrał około 5,5 miliona dolarów od Binance Labs i HashKey Capital, oraz 18 milionów dolarów podczas „seed round”.

Sam projekt twierdzi, że jest pierwszą w produkcji siecią sharded (dzielącą bardzo duże bazy danych na mniejsze, szybsze i łatwiejsze do zarządzania części) opierającą się o proof-of-stake. Nie jest to do końca prawda, gdyż inne start-upy oparte na blockchain również aktywnie pracują nad udostępnianiem własnych dzielonych sieci. Wśród nich możemy wymienić między innymi Ethereum, które planuje wprowadzić tę samą koncepcję w ETH 2.0.

Ogłoszenie wymiany tokenów wzbudziło ciekawość apropo kolejnych projektów IEO, które będą wydawać własne macierzyste tokeny. Elrond (ERD), pracujący nad podobną koncepcją dzielonej sieci jak Harmony, jest potencjalnie kolejnym kandydatem w kolejce. Poza tymi dwoma przypadkami, prawie żaden z wielu innych IEO Binance nie wyprodukował swojej własnej działającej sieci głownej.

Projekt Harmony, mimo aktualnej słabej sytuacji cenowej 0.005$, w końcu ma szansę na odbudowanie zaufania. Po wprowadzeniu własnej, funkcjonalnej sieci, zepsół ma nadzieję wydać konkretne produkty w 2020 roku.

A Ty co sądzisz na temat projektu Harmony? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.