Goldman Sachs może wprowadzić własną kryptowalutę

Niedawno, francuskie źródło informacji, Les Echos przeprowadziło wywiad z prezesem Goldman Sachs. W odpowiedziach na pytania o kryptowalutach, ujawnił, że firma zamierza rozwijać własną kryptowalutę, taką jak JPMorgan Chase oraz, że badają tokenizację aktywów i ogólne funkcjonowanie stablecoinów. Patrzą na wersję kryptowaluty JPMorgan Chase i „absolutnie” będą się na niej wzorować podczas uruchamiania podobnej kryptowaluty.

„Załóżmy, że wszystkie główne instytucje finansowe na całym świecie przyglądają się potencjałowi tokenizacji, stablecoinów i płatności bez tarcia” – skomentował David Solomon, Goldman Sachs CEO

Solomon Wierzy, że ​system płatności pójdzie właśnie w tym kierunku, stablecoinów i tokenizacji aktywów. Z naciskiem na „wierzy”. David został poproszony o skomentowanie projektu kryptowaluty(Libra) Facebooka, lecz odmówił. Odpowiedział jedynie, że uważa to za bardzo interesujące rozwiązanie. Solomon nie może komentować żadnych dyskusji z klientami banku.

Crypto regulacje nadchodzą?

Solomon zapytany o regulację kryptowalut powiedział, że „na pewno nadchodzi zmiana”. Co on przez to rozumie, możemy tylko zgadywać. Już od dłuższego czasu wiadomo, że wiele spotkań G-20 dyskutowało o regulacji kryptowalut, ale bez rezultatu. Być może tym razem chcą podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie.

„Myślę, że regulatorzy na całym świecie obserwują, co się dzieje. Zastanawiają się, jak to działa i są bardzo wrażliwi na przepływy płatności – wyjaśnił Solomon.

To zabawne, jak firmy szybko zmieniają swoje nastawienie. Niedawno, w styczniu, JPMorgan Chase powiedział, że krypto będzie miało wartość tylko w dystopijnej gospodarce. Teraz pracują nad uruchomieniem swojej monety JPM Coin. Będzie działać na Quorum, które jest prywatną wersją Ethereum.

Bank opracował go w połączeniu z EthLab. Głównym celem tego krypto-podobnego banku jest rozliczenie części transakcji między klientami w zakresie hurtowych płatności. JPMorgan ujawnił, że rozpoczyna testy z klientami na początku tego tygodnia.

Kryptowaluty i banki… to co się dzieje teraz, pokazuje nam jeszcze więcej wspaniałej i ciekawej przyszłości. Zmienią się systemy płatności, banki będą próbowały zaoferować coś podobnego do kryptowalut, ale w końcu ludzie zdadzą sobie sprawę – dlaczego potrzebujemy stron trzecich, jeśli potrafimy zrobić wszystko równorzędnie(peer-to-peer)?

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.