Giełda kryptowalut KuCoin zhakowana. Skradziono 150 milionów dolarów

Wiele BTC, ETH oraz innych kryptowalut zostało wypłaconych z giełdy w tym samym momencie. Kradzież opiewa na kwotę około 150 milionów dolarów. W skrócie:

  • KuCoin potwierdził, że giełda została zhakowana
  • Liczy się, że zabrano około 150 milionów dolarów w Bitcoinie i tokenah ERC20
  • Giełda obiecuje pokrycie strat

KuCoin, giełda która reklamuje się jako „najbardziej zaawansowane i bezpieczne miejsce do kupowania i sprzedawania Bitcoina, Ethereum, Litecoina, TRON, USDT, NEO, XRP, KCS i inneych”, został zhakowany, a środki w wysokości 150 milionów dolarów mogą być już nie do odzyskania.

Firma potwierdziła, że 25 września: „Bitcoin, ERC-20 i inne tokeny znajdujące się na hot portfelach KuCoina zostały przeniesione z giełdy”.

Giełda utrzymuje, że chociaż ich hot portfele zostały naruszone to, ich cold wallety są bezpieczne. Co więcej, stwierdzili w swoim komunikacie: „Jeśli jakikolwiek fundusz użytkownika zostanie dotknięty tym incydentem, zostanie w całości pokryty przez KuCoin i nasz fundusz ubezpieczeniowy”.

Giełda KuCoin zhackowana

Problem zaczął się, gdy użytkownicy zaczęli narzekać na problemy z wypłatą.

Początkowo zespół administracyjny KuCoin twierdził i utrzymywał w przekonaniu, że wystąpił problem z systemem. Wiele komunikatów od administratora na kanale telegramowym KuCoina wskazywało na to, że użytkownicy nie powinni wypłacać ani wpłacać środków „w danej sytuacji”. Twierdził, że „transakcje są po prostu w toku”.

Wtedy stało się jasne, że około 150 milionów dolarów w tokenach zostało przeniesione na inne adresy. Adresy otrzymały łącznie 11 484 Ether, o wartości około 4 milionów dolarów, oraz 146 milionów dolarów w innych tokenach. Wiele z nich jest mało znanych, takich jak Gladius, Chroma, Ocean Token i Hawala, ale w miksie były też tokeny Maker, OMG i YFI.

Ciekawostką jest to że, firma analityczna, Cryptoquant, zauważyła jako jedna z pierwszych, że duża ilość Bitcoinów szybko opuściła portfele KuCoina.

Według dyrektora generalnego Cryptoquant, Ki Young Ju, ten skok jest charakterystyczną oznaką włamania. Gdyby to był tylko problem systemowy, wypływy spadłyby prosto do zera bez gwałtownego wzrostu.

CEO KuCoin, Johnny Lyu, przeprowadził transmisję na żywo na początku 26 września, aby przedstawić więcej szczegółów.

Według Johnego, po zdaniu sobie sprawy, że pieniądze są przelewane z gorącego portfela należącego do KuCoin, zamknęli serwer. Jednak transfery były kontynuowane, ponieważ klucz prywatny do gorącego portfela został naruszony. KuCoin przeniósł następnie nietknięte środki na nowy adres.

KuCoin jeszcze dokładnie nie potwierdził kwoty, która została ukradziona.

Według danych CoinMarketCap, KuCoin z siedzibą w Singapurze jest szesnastą najpopularniejszą giełdą kryptowalutową, biorąc pod uwagę aktywność handlową, ruch i wolumen. Odpowiada za obrót w wysokości 112 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wykres KuCoin Shares (KCS)

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.