Giełda kryptowalut Bithumb ponownie okradziona

Dzisiaj, 30 marca, giełda kryptowalut Bithumb opublikowała na Twitterze, że ich wypłaty i depozyty kryptowaluty zostały tymczasowo wstrzymane. W wyjaśnieniu związanym z tweetem giełda pisze, że o godzinie 10:15 (strefa czasowa nieznana) 29 dnia wykryli podejrzane i niecodzienne wycofywanie środków z giełdy za pośrednictwem swojego systemu monitorowania.

Giełda informuje, że zabezpieczyli wszystkie kryptowaluty przed wyłudzeniem za pomocą cold walletu…

Według giełdy było to „incydentem z udziałem wtajemniczonych”, czyli osób które mają dostęp do wnętrza giełdy, osób zatrudnionych…. Prowadzą oni teraz dochodzenia z firmami ochroniarskimi, agencją policji cybernetycznej i KISA.

Tweet od użytkownika Crypto Dovey Wana informuje, że ponad 3 miliony EOS (około 12,5 miliona dolarów) zostało przeniesione z „chłodni” Bithumb. Nie jest to w 100% potwierdzona informacja.

  • Atak rozpoczął się 29 marca o 01:40 przez hakera, który utworzył portfel EOS „ifguz3chmamg”.
  • Między 13:16 a 15:35 w dniu 29 marca, 3 132 672 EOS zostały przeniesione z adresu portfela „g4ydomrxhege” (który należy do Bithumb) do adresu portfela „ifguz3chmamg” (który należy do hakera) w 16 transferach.
  • Około 15:21 29 marca haker zaczął przekazywać skradziony EOS na różne inne giełdy kryptowalut (w tym Huobi, HitBTC i Changelly).
  • Około 16:08 29 marca Bithumb zaczął przekazywać pozostałe środki na adres portfela „g4ydomrxhege” do swojego zimnego portfela („bithumbshiny”). Proces ten, nadal trwaw momencie pisania (11:32, 30 marca).

W czerwcu 2018 roku Bithumb poniósł straty w wysokości około 30 mln USD w kryptowalutach. W dochodzeniu po włamaniu giełda odzyskała 14 milionów dolarów skradzionych wartości kryptowalutowych.

W zeszłym tygodniu doniesiono, że BitHumb obecnie zwalnia ponad 50% swojej siły roboczej. Czyżby pracownicy próbują się zemścić?

Binance CEO Changpeng Zhao („CZ”) dostarcza dalszych informacji na temat miejsca pobytu skradzionego EOS. CZ potwierdziła również, że jak dotąd żaden ze skradzionych EOS nie trafił do Binance:

Prawdopodobnie skradziono także ponad 20 milionów tokenów XRP:

Jeśli pojawią się nowe doniesienia w sprawie to o tym poinformujemy.

Nie trzymajcie swoich wszystkich kryptowalut na giełdach. Trzymajcie tylko tyle ile wam jest potrzebne do tradingu. Wszystkie swoje inwestycje długoterminowe zabezpieczajcie trzymając na portfelach sprzętowych w bezpiecznym miejscu.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.