Flamingo – wszystkie atrybuty DeFi w jednym miejscu

Flamingo jest nowym projektem, którego start odbędzie się 25.09.2020. Pozwoli on na integrację dwóch blockchainów: Ethereum oraz Neo. Ze strony tego pierwszego mamy już ogrom usług związanych z rozproszonymi finansami. Na Neo będzie to natomiast jeden z pierwszych protokół, który dodatkowo zaimplementuje wszystkie najpowszechniejsze funkcje DeFi.

Konkurencja dla Yearn.finance ?

Jednym z pierwszych projektów, który zapoczątkował trend zdecentralizowanych finansów, był niewątpliwie Yearn.finance. Wprowadził on możliwość deponowania swoich wolnych środków w poolach w zamian za określony procent. Te środki uzyskiwane są w przypadku Yearn z prowizji od traderów korzystających z DEXów i dodatkowo powiększane poprzez dystrybucję tokena YFI dla użytkowników Yearn’a. Innym atutem są skarbce, które umożliwiają automatyczny wybór najkorzystniejszych pooli bez konieczności opłaty za transfer środków.

To wszystko znajduję się w planach Flamingo.finance. Niestety nie ujrzymy wszystkich funkcjonalności naraz, a będą się one pojawiać po wprowadzeniu poprzednich.

DeFi na NEO

Po wystartowaniu z pierwszym skarbcem, Flamingo umożliwi deponowanie na nim tokenów oraz innych kryptowalut tj. Ether (ETH), czy Bitcoin (BTC). Aby umożliwić integrację tych aktywów, będą musiały one zostać zapakowane. Oznacza to, że aby zdeponować Bitcoina będziemy musieli nabyć jego wersję na Ethereum – „Wrapped Bitcoin (wBTC)”. Następnie przestawić go na blockchain NEO (nwBTC) i wtedy dopiero możemy korzystać ze skarbca Flamingo. Nagrodą za uczestnictwo jest token Flamingo (FLM), który będzie pozwalać każdemu na głosowanie nad przyszłością projektu.

Oprócz depozytów Flamingo.finance będzie posiadało własnego DEXa, który będzie funkcjonował podobnie do Uniswapa v2, ponieważ zapewni możliwość dostarczania płynności, jak i wybór optymalnych dróg w celu wymiany tokenów.

Kolejnym udoskonaleniem będzie możliwość handlu kontraktami z dźwignią do 10x.

Co w takim razie z możliwością brania pożyczek jak na Compound.finance, czy Aave.com ?

Na to pytanie Flamingo także ma rozwiązanie. Przy korzystaniu ze skarbców będziemy mogli pobrać określoną ilość tokena FUSD, który będzie stablecoinem dolarowym. Warto tutaj pamiętać, że wpłacone wcześniej tokeny są pokryciem tej pożyczki, więc w przypadku „przelewarowania” nasza pozycja może zostać zlikwidowana.

Zgodnie z zapewnieniami deweloperów, wszyscy użytkownicy będą mogli cieszyć się z dystrybucji tokenów nie tylko na NEO, ale również na Ethereum, a w przyszłości możliwe, że jeszcze na wielu innych platformach.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

2 Comments

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.