Filipiński Bank zacznie stawiać kryptowalutowe bankomaty

Centrum medialne Philstar poinformowało 6 lutego, że główny bank w Filipinach, Union Bank uruchami pierwszy w kraju bankomat ATM z dwiema różnymi walutami, krypto i fiat.

Ten ruch pozwoli klientom kupować i sprzedawać kryptowaluty za gotówkę za pośrednictwem bankomatu traktując to jako jedną z usług banku. Określają to jako: możliwość do przeprowadzenia eksperymentów w kontrolowanym środowisku, czyli bankowym.

W raporcie nie określono, które kryptowaluty będą obsługiwane w eksperymencie.

Według Philstara system jest zgodny z obowiązującymi przepisami i jest wynikiem współpracy między Union Bank i bankiem centralnym kraju, Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP). Informacja wydana przez bank oświadcza iż będzie to świetny „alternatywny kanał do konwersji peso na wirtualną walutę i odwrotnie”.

Philstar podaje, że Union Bank odnotował w zeszłym roku 7,32 miliarda peso filipińskiego (około 140 milionów dolarów) zysku. Bank znajduje się w pierwszej dziesiątce największych banków w kraju, pod względem aktywów.

BSP oficjalnie reguluje lokalne filipińskie giełdy kryptograficzne jako firmy przekazujące pieniądze i uznaje waluty wirtualne za legalną metodę płatności już od  2017 roku.

Według niedawnych informacji z portalu Cointelegraph, krajowa agencja Cagayan Economic Zone wydała nowe regulacje. Zasady mają podobno regulować przemysł kryptowalut oraz chronić inwestorów wpływając na takie kwestie jak nabycie kupowanie kryptowalut, w tym tokenów użytkowych i zabezpieczających.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.