Filecoin – zarabiaj udostępniając wolne miejsce na dysku

Filecoin jest projektem, który swoją premierę powinien mieć już rok temu. Z powodu wirusa i innych opóźnień wszystko zostało przełożone i w końcu zdecydowano się na 15.10.2020. Czym jest ten projekt i w jaki sposób można dzięki niemu zarabiać ?

Celem zespołu jest stworzenie rozproszonego dysku. W przeciwieństwie do produktów wielkich korporacji takich jak Dropbox, czy Google Drive, chmura Filecoin będzie istnieć na komputerze każdego ochotnika. Każda osoba, która zdecyduje się udostępnić swoje wolne miejsce na dysku i jednocześnie posiadająca dobre łącze Internetowe, otrzyma w zamian prowizje w kryptowalucie Filecoin (FIL). Takie podejście umożliwi zebranie wielu chętnych i przez to zwiększenie maksymalnej pojemności chmury.

Dlaczego Filecoin ?

Oczywiście sam pomysł nie jest unikatowy. Mamy już kilka tego typu projektów w świecie krypto oraz poza nim: StorJ, Siacoin, czy protokół BitTorrent. Filecoin nie zamierza się jednak poddawać, co widać po ponad 3 latach ciężkiej pracy nad wypuszczeniem mainnet’u. Ważna jest też suma pieniędzy, którą projekt zebrał podczas ICO. Mowa tutaj o 205 milionach dolarów. Projekt wypuścił już także swój testnet, gdzie może pochwalić się 354 PB całkowitej pojemności.

Pliki trzymane na cudzych komputerach są zaszyfrowane kluczem prywatnym właściciela w taki sposób, żeby tylko on miał do nich dostęp. Dodatkowo każdy górnik musi udostępniać dane, które potwierdzają, że jest on online i posiada dany plik. Inaczej nie będzie w stanie otrzymać nagrody w walucie FIL.

Coś na początek

Dla wszystkich osób zainteresowanych uczestnictwem we wspomaganiu zdecentralizowanego dysku twórcy przygotowali specjalne poradniki, które pomogą w znacznym stopniu zrozumieć działanie całego blockchaina. Jednym z miejsc godnych uwagi jest opis działania klienta Lotus. Po zainstalowaniu i uruchomieniu go w tle, łączy się on z innymi użytkownikami i pozwala dzielić się pamięcią komputera.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.