Zasoby górników Ethereum zbliżają się do rekordowych poziomów

Górnicy Ethereum gromadzą coraz więcej etheru. Czy może to świadczyć o coraz większym zaufaniu do projektu? Według danych z platformy Santiment, ilość Ethereum przechowywanych we wszystkich pulach wydobywczych ETH powraca do rekordowo wysokiego poziomu 1,69 miliona ETH. Poprzedni tak wysoki poziom ustalono w październiku.

Wzrost z niskiego poziomu 1,64 miliona w listopadzie nastąpił w sposób stabilny i nieprzerwany.

„Stała akumulacja sugeruje wysoki poziom zaufania do projektu wśród większości twórców bloków, przynajmniej w stosunku do bieżących warunków rynkowych” –  pisał założyciel Santimentu, Maksim Balashevich w miesięczniku Spacker Noon w biuletynie Substack.

W ciągu ostatniego roku, skumulowane saldo wszystkich pul wydobywczych ETH wzrosło o 11 procent z 1,52 miliona na 1,69 mln ETH. Należy zauważyć, że wzrosty ilości trzymanych ETH mają miejsce nawet wtedy gdy ceny spadły z 366 w okolice 170 USD.

 

Co powoduje kumulacje ETH na adresach?

Jednym z możliwych powodów, dla których górnicy są skłonni do powiększania swoich sald przy niższych cenach, jest byczy sentyment rynkowy, który utrzymuje się od czasu 300 procentowego wzrostu wartości ETH od początku 2019 roku. Spadki cen były w dużej mierze postrzegane przez społeczność analityków jako korekty hossy. Natomiast, w projekcie Ethereum czeka nas wiele zmian wewnętrznych o, których co chwilę inwestorzy i użytkownicy platformy dostają powiadomienia. O to co dokładnie czeka Ethereum możecie przeczytać w kilku naszych artykułach, które publikowaliśmy na przełomie ostatniego miesiąca.

Jak zauważył Balashevich, kryptowaluta nadal jednak traciła wysokość i pod koniec października spadła poniżej 170 USD, co skłoniło niektórych górników do likwidacji swoich kopalni. W rezultacie skumulowane salda spadły do 1,64 mln na początku listopada.

Na rentowność wydobycia duży wpływ mają wahania cen. Trwały spadek cen szkodzi przychodom, zmuszając małych i nieefektywnych górników do ograniczenia operacji. Odchodząc od blockchaina, górnicy często sprzedają swoje wydobyte coiny, aby zrekompensować straty związane z górnictwem, zwiększając tym samym uporczywą presję na kurs.

Cena Etheru wzrosła w styczniu o 36 procent, a szerszy trend wydaje się zwyżkowy. W związku z tym salda górników mogą wkrótce wzrosnąć do nowych, rekordowych poziomów powyżej 1,69 miliona.

„Tym razem, pomimo dużej zmienności rynku, prawdopodobnie przekroczymy ten kamień milowy w ciągu kilku najbliższych dni”, napisał Balashevich.

A czy na wasze portfele ETH przybyło ich więcej? Dajcie znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.