Ethereum 2.0 dopiero za kilka lat?

Ethereum robi postępy, jednak planowana data wydania pełnej wersji ETH 2.0 wcale się nie przybliża. Programiści mają na swojej drodze jeszcze wiele problemów zanim wdrożą na dobre „Serenity”, bo tak została nazwana aktualizacja. Według ostatniego, oficjalnego postu na blogu, możemy się spodziewać jeszcze „potencjalnie wielu lat przed pełnym wdrożeniem Ethereum 2.0”.

Po ostatnim hard fork’u Istanbul, wielu członków społeczeństwa Ethereum było bardzo entuzjastycznie nastawionych do ETH 2.0 mającego nastąpić już wkrótce. Niestety entuzjazm ten nie ma wpływu na czas oraz złożność pracy, którą podejmują programiści Ethereum.

Według przeglądu najbardziej zajmujących problemów, z którymi zmagają się programiści Ethereum, ETH 2.0 zwane „Serenity” („Spokój”) ma przed sobą jeszcze bardzo długą drogę. The 1.x Files: a fast-sync opublikowane na oficjalnym blogu stwierdza, że zespół skupia się aktualnie na stopniowych aktualizacjach do Ethereum 1.x. Badania są podzielone na mniejsze aktualizacje, aby zapewnić, że oryginalny łańcuch będzie działał bez zarzutów podczas okresu przejściowego.

Główne zadanie polega teraz na przedłużeniu „życia łańcucha o co najmniej kolejne 3 – 5 lat, zanim nadejdzie bardziej dramatyczna aktualizacja Serenity (ETH 2.0)” czytamy w poście.

Co zatem powoduje opóźnienia?

Opóźnienia w pracach są wieloaspektowe oraz złożone.

W poście na blogu Griffin Ichiba Hotchkiss, pisze o kilku podstawowych problemach, które obecnie spowalniają programistów z powodu ogromu problemów. Te problemy obejmują:

  • przechowywanie łańcucha
  • rozmiar bloku i przepustowość transakcji
  • rozmiar stanu i wydajności sieci

W sumie migracja istniejącego ETH 1.x do Serenity jest utrudniona przez fakt, że oryginalny łańcuch musi pozostać przy życiu. Gdyby Ethereum zaczął Serenity od zera, byłby to prostszy i szybszy proces. Potrzeba stopniowego wprowadzania zmian do ETH 1.x bardzo spowalnia pełne wdrożenie ETH 2.0, nawet o kilka następnych lat.

W skrócie, ETH 2.0 w pełnej wersji, możemy się spodziewać za parę lat. Według posta na blogu może to trwać od 3 do 5 lat. Mimo, że jest to bardzo odległa przyszłość, chociaż jest realnie określona, zamiast kolejnego „może kiedyś”…

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.