Elon Musk: „Kryptowaluty są zamiennikiem gotówki”

Dwa tygodnie temu, Elon Musk – wybitny przedsiębiorca, który odegrał kluczową rolę w takich firmach jak PayPal, SpaceX, Tesla, SolarCity i wielu innych firm technologicznych – opublikował tweet wypełniony insynuacją:

Elon Musk niewątpliwie potrafi namieszać ludziom w głowach. Natomiast to wszystko ma ukryty cel. Pamiętacie rozbitą szybę w Cybertrucku podczas prezetancji? Elon prawdopodobnie zrobił to specjalnie by memy z jego udziałem zawirusowały cały internet. Tak się też stało, a Elon sprzedał niebywałą ilość nowych Tesli.

Może się wydawać, że twit z 10 stycznia jest dość niespójny z wcześniejszymi w których kryptowaluty opisywał w żartobliwym kontekście.

Kiedyś już pisaliśmy o Elonie i jego podejściu do kryptowalut. Dokładnie w prima aprilis w zeszłym roku, wizjoner żartował, że Dogecoin jest od dawna jego ulubioną kryptowalutą. Podawał się nawet za jego twórce. Jakby tego było mało, pewnego razu Musk udawał, że jest oszustem Ethereum na Twitterze.

Jak widać twórca Tesli ma zwyczaj naśmiewać się ze społeczności kryptowalut. Z drugiej strony, wybitny technolog wydał już swoją prawdziwą opinię na temat zasobów cyfrowych, szczególnie w odniesieniu do problemów, które mogą rozwiązać w przyszłości i jakie zagrożenia mogą stanowić teraz.

Elon Musk propsuje kryptowaluty

W jednym z odcinków podcastu Tesli ” Third Row Tesla”  opublikowanym 20 stycznia, Musk został zapytany o swoje przemyślenia na temat kryptowalut.

Rozpoczynając swój tok myślenia od „clever” do „Co sądzisz o białej księdze Satoshi?”, Wizjoner Tesli powiedział, że oczywiście transakcje kryptograficzne nie są dokonywane w „równowadze prawa”.

Musk powiedział również, że widzi „krypto jako skuteczny zamiennik gotówki”, ale dał jasno do zrozumienia: nie oczekuje, że cyfrowe zasoby staną się „podstawową bazą danych”.
[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=NxmO_QuD4Do” rel=”no” fs=”no”]

Ostatnie komentarze Muska nieco przypominają te, które głosił na temat kryptowalut prawie rok temu.

W rozmowie z ARK Invest, firmą inwestycyjną i badawczą, która na początku tego roku przedstawiła w raporcie argument o kapitale rynkowym BTC w wysokości 1 bln USD, Musk powiedział w 2019 roku, że naprawdę lubi podstawową strukturę Bitcoina. Jednak później podniósł swój sceptycyzm energochłonnego modelu Proof of Work.

Twierdził również, że kryptowaluty same w sobie są z natury lepsze niż papierowe pieniądze, ponieważ takie aktywa zapewniają znaczące korzyści, które są szczególnie przydatne w krajach o niekorzystnej sytuacji.

Pomimo jego przekonania, że cyfrowe aktywa zastąpią gotówkę lub przynajmniej spróbują to zrobić, legendarny przedsiębiorca mógłby jeszcze ogłosić wszelkie zamiary stworzenia firmy wykorzystującej kryptowaluty. Zauważono ostatnio, że Elon czyta książkę o Bitcoinie – „For whatever that’s worth”.

Nie jest jedynym fanem kryptowalut z „Mainstreamu”

Dyrektor naczelny Tesli jest daleki od jedynego głównego przedsiębiorcy i inwestora, który wierzy w potencjał kryptowalut do zmiany obecnego systemu finansowego.

Reid Hoffman, były współzałożyciel i dyrektor wykonawczy LinkedIn, został członkiem zarządu giganta infrastruktury Bitcoin Blockstream. Nawet raz użył Lightning Network na Twitterze jako wsparcia technologii i jej potencjału do zmiany świata.

Jest też Jack Dorsey, szef Twittera i firmy fintech Square. Dorsey powiedział w podcaście Joe Rogana, że jego zdaniem Bitcoin wkrótce stanie się natywną walutą internetu.

Nawet niektórzy politycy z USA weszli na rynek Bitcoina. Kelly Loeffler był szefem giełdy Bitcoin Bakkt, zanim został zaprzysiężony jako senator, a kongresmen Patrick McHenry nazwał Bitcoina „siłą nie do powstrzymania”.

A wy co myślisicie? Czy topowe osoby z mainstreamu finansów i inwestycji pomogą przedrzeć się Bitcoinowi i reszcie kryptowalut to mas? Czy może jednak lepiej siedzieć cicho i korzystać w jakimś stopniu z pozostałej prywatności i decentralizacji? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.