Dzisiaj rozpoczęto testy Bitcoin Futures na platformie Bakkt. Inwestycje instytucjonalne coraz bliżej

Bakkt Digital Asset Summit podkreślił ważne aspekt rozwojowe w uruchomieniu Bakkt Bitcoin Futures, których wersja beta ma wystartować dzisiaj. Komisarz CFTC Dawn Stamp potwierdził wysoki popyt na bitcoinowy produkt pochodny. Zgodnie z wcześniejszym harmonogramem, platforma Bakkt firmy ICE jest gotowa rozpocząć testowanie swoich Bitcoin Futures dzisiaj, 22 lipca. Bakkt pracuje nad kontraktami na Bitcoinie od prawie roku, a inwestorzy z niecierpliwością czekają na wejście na rynek kryptowalut. 

Bakkt dopiero zaczyna testować swoje Bitcoin Futures, jego oficjalne uruchomienie jest zaplanowane na ostatni kwartał 2019 roku, uważa Sam Doctor, dyrektor zarządzający Fundstrat Global Advisors. Sam pisał o tym w swojej publikacji na Twitterze udostępnionej w piątek 19 lipca.

Publikacja zawiera kilka istotnych uwag przekazanych przez Fundstrat podczas Summit Bakkt Digital Asset w dniu 18 lipca. Fundstrat uważa, że ​​uruchomienie Bakkt Bitcoin Futures będzie głównym katalizatorem uruchomienia uczestnictwa instytucjonalnego.

Wyzwolenie inwestorów instytucjonalnych

Od dłuższego czasu, inwestorzy detaliczni czekali wytrwale, aby inwestycje instytucjonalne mogły wejść w przestrzeń kryptograficzną. Uczestnictwo  instytucji prawdopodobnie zaleje rynek kryptowalut ogromnym wzrostem kapitału, wywołując tym samym prawdopodobny bull run. Uwagi Fundstratu:

„Wydaje się, że jest masa decydentów gotowych do wejścia na pokład pierwszego dnia premiery Bakkt Bitcoin Futures. Zespół sprzedaży zyskuje na popularności wśród brokerów, animatorów rynku, trading desków i dostawców płynności”.

Sam Doctor powiedział również, że było to jego pierwsze, bezpośrednie doświadczenie związane z udziałem w tak wielkim wydarzeniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele ponad 150 krajów i instytucji. Czy Bakkt Bitcoin Futures byłby prawdopodobnie pierwszą „maszyną” regulowaną w USA z fizycznym rozliczeniem tokenów? Doktor napisał:

„Jak pisaliśmy wcześniej, Bakkt radzi sobie z wieloma barierami dla adopcji dla tradycyjnych inwestorów, którzy chcą rozszerzyć swój mandat o kryptowaluty”.

Wcześniej, w tym miesiącu konkurenci Bakkt, ErisX i LedgerX, zabezpieczyli licencje CFTC na pełnienie funkcji „dozorców” rozliczających fizycznie kontrakty terminowe na Bitcoinie. To znaczy, że może większa ilość giełd przyczyni się do kontynuacji prac nad produktem pochodnym Bitcoina? Na Bakkt Digital Asset Summit komisarz Commodities Futures Trading Commission (CFTC), Dawn Stump powiedział również, że Bitcoin nie zagraża stabilności finansowej, a na rynku rośnie zainteresowanie i popyt na Bitcoin Futures.

Bakkt pracuje nad portfelem dla zasobów cyfrowych?

Zeszłomiesięczny raport The Block sugeruje, że Bakkt ma nowego eksperta Google do pracy nad portfelem służącym płatnościom kryptowalutami. Pomimo ciągłego opóźnienia w uruchomieniu Bitcoin Futures, Bakkt kontynuował prace nad innymi aspektami i zatrudniał coraz więcej ludzi do swojego zespołu. Źródła od The Block sugerują, że Bakkt może wkrótce uruchomić swoją aplikację mobilną po oficjalnym uruchomieniu Futures Bitcoin. Nowo zaktualizowana strona internetowa Bakkt podkreśla również pracę firmy w zakresie płatności cyfrowych. Na stronie Bakkt czytamy:

„Niezależnie od tego, czy chodzi o konsumentów, handlarzy czy pośredników, możliwość przeprowadzania transakcji w zakresie aktywów cyfrowych jest nadal obiecująca. Nowe waluty globalne ewoluują i nie pełni tylko funkcji magazynu wartości lub aktyw spekulacyjnych razem z rozwojem skali technologii rozproszonych ksiąg. Bakkt współpracuje z czołowymi sprzedawcami, którzy dostrzegają potencjał zasobów cyfrowych ”.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.