Czy „smartfonowe coiny” wyznaczają nowe trendy w branży kryptowalut?

Ostatnie dni były niezwykle ważne dla entuzjastów smartfonów używających technologii blockchain. Pojawiło się wiele wiadomości i zapowiedzi, między innymi od Samsunga, Pundi X, Electroneum i HTC. Zaraz po wyjściu informacji do społeczności, wykresy zaczęły pokazywać duże zainteresowanie inwestorów.
Pomimo całego hype’u wokół telefonów blockchainowych i ogólnie związanych z kryptowalutami, wydaje się, że większość projektów osiągnęła już szczyty cenowe. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia Samsunga o jego nowym smartfonie Galaxy S10 i o jego zintegrowanym portfelu kryptowalutowym. Flagowy telefon, którego data premiery zaplanowana jest na 8 marca, będzie miał portfel, który prawdopodobnie będzie obsługiwał Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Cosmo Coin (COSM) i Enjin Coin (ENJ). Grafiki krążące w Internecie pokazują także kryptowalutę Basic Atention Token (BAT). Spowodowało to spekulacje, że aplikacja Samsung Blockchain Keystore będzie obsługiwać wszystkie tokeny ERC20.W związku z tym większość coinów o mniejszej kapitalizacji doświadczyła intensywnych „pomp”. Na tyle wysokich, że w tej chwili ich szczytowe ceny zbliżają się ku końcowi, ale czy na pewno?
Na przykład, ruch cenowy ENJ odzwierciedla wzór intensywnej pompy cenowej zaraz po pojawieniu się informacji w sieci. Należy pamiętać, że projekt ENJ jest jednym lepszych fundamentalnie jeśli chodzi o rynek blockchainowych gier. Początkowo coin wzrózł gwałtownie o 131%, ale zmalał już o ponad 20% wraz z jego volumen.

www.coinmarketcap.com

Tymczasem COSM, token dla południowo-koreańskiej zdecentralizowanej aplikacji kosmetycznej Cosmee, podwoił obroty i wzrósł prawie 60% w cenie zaraz po oświadczeniu. Jednak w tym momencie cena nieco się uspokoiła i wygląda jakby miała kontynuować swoje wzrosty.

Zgodnie z informacjami, projekt BAT również odnotował wzrost ceny z 0,13 USD do 0,18 USD. Obecnie waha się w zakresie 0,15 USD – 0,16 USD.

Ogłoszenie Samsunga było najbardziej ekscytującą, ale nie jedyną wiadomością związaną z urządzeniami mobilnymi w ostatnich dniach. Pundi X zaprezentował nowe funkcje ich oczekiwanego XPhone na Mobile World Congress w Barcelonie. Chociaż NPXS nie doświadczył oszałamiających przyrostów to jego wartość stale rośnie w górę.

W międzyczasie Electroneum weszło również do wyścigu telefonicznego Blockchain z nowym smartfonem z systemem Android o wartości 80 USD. Telefon z tym budżetem pozwala użytkownikom wydobywać token (ETN) Electroneum za pomocą zintegrowanej technologii w chmurze. Pomimo dobrych wiadomości, token ETN wzrósł tylko o 0,39% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Co więcej, startup Decentraland miał także znaczącego newsa dotyczącego partnerstwa mobilnego. Firma zamierza współpracować z HTC, aby przenieść ekosystem Decentraland do pierwszego natywnego smartfonu Blockchain firmy HTC Exodus 1. Po tym raporcie jego macierzysty token MANA w ciągu pierwszych dwóch godzin wzrósł o 30%, ale od tego czasu ustabilizował się poniżej poziomu 0,05 USD. Jednak jego obroty wciąż rosną.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.