Czy Donald Trump manipuluje giełdą?

Czy Donald Trump, 45 prezydent Stanów Zjednocznych, biznesman i jeden z najpotężniejszych ludzi na świecie manipuluje rynkiem akcji? Pytanie to brzmi dosyć kontrowerysjnie, jednak może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wszystko za sprawą ostatniego wpisu na Twitterze, który mocno podkręca aktualną atmosferę na rynku.

Prezydent USA opublikował wczoraj twetta, który w dosyć oczywisty sposób próbuje w dalszy sposób pompować giełdę. Akcje, mimo tego, że są aktualnie na bardzo wysokich poziomach, dalej są podkręcane za sprawą takich sytuacji. Niestety dzieje się to jednak z trochę niewłaściwych powodów. Przedstawił on giełdę, jakby pisał o rajdzie, co może dać do myślenia.

To oczywiste, że Donald Trump jest podekscytowany rekordowymi wynikami na giełdzie, natomiast nigdy wcześniej w historii nie widzieliśmy, żeby prezydent okazywał to w ten sposób. W rzeczywistości Trump w dalszym ciągu próbuje pompować rynek, co może skłonić do zastanowienia, czy aby nie jesteśmy w bańce.

Co to ma do kryptowalut?

W jaki sposób może to wpłynąć na świat kryptowalut? O dziwo, według niektórych, całkiem dobrze. Cena Bitcoina od dawna powiązana jest z rynkiem amerykańskich akcji, a rajdy S&P 500, dotychczas były ściśle skorelowane z rajdami Bitcoina.

Opinia ta może być dosyć niepopularna, jednak mimo to jest całkiem realna. Wśród różnych analityków opinia, że Bitcoin ma tendencję do podążania za boomami giełdowymi jest dosyć znana. Tom Lee z Fundstart, wielokrotnie podkreślał na różnych portalach, że kiedy ceny akcji idą w górę, cena Bitcoina również rośnie.

Z tego powodu nie można zaprzeczyć, że dynamicznie rosnący rynek akcji to dobra wiadomość dla Bitcoin. Może to dawać optymistyczne prognozy, w krótkim okresie czasu, jednak kwestie długoterminowe dalej stoją pod znakiem zapytania.

Tak czy inaczej, Trump, poprzez swoją wypowiedź mógł pomóc nie tylko amerykańskiej giełdzie, ale również Bitcoinowi i całemu rynkowi kryptowalut.

A Ty co sądzisz na temat zachowania prezydenta USA? Czy cena amerykańskich akcji jest skorelowana z BTC? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.