Czy BitTorrent wypuści własną kryptowalutę na platformie TRON?

BitTorrent, platforma peer-to-peer, na początku ubiegłego roku zakupiona przez Justina Sun z firmy TRON, prawdopodobnie planuje wydanie swojej własnej kryptowaluty. Firma z siedzibą w Singapurze nazwie swój token BTT i będzie działać na protokole TRON. Według informacji z wiarygodnych Źródeł BitTorrent ma rzekomo ponad 100 milionów użytkowników.

W jednym z komunikatów, Justin Sun skomentował sytuację:

„Z wielkim przytupem oraz dumą udostępnimy technologię Blockchain do co najmniej setek milionów użytkowników na całym świecie i zapewnimy środowisku twórców treści niezbędne narzędzia do dystrybucji ich kontentu bezpośrednio do innych osób przy użyciu innowacyjnej sieci”.

KONTYNUUJĄC:

Informacja ta pojawia się wkrótce po tym, jak BitTorrent ogłosił swój Projekt Atlas w sierpniu zeszłego roku. Atlas projektu jest nowym rozwiązaniem peer-to-peer zaimplementowanym w BitTorrent. Umożliwia użytkownikom na platformie zdobywanie kryptowalut podczas przesyłania plików. Na tradycyjnej platformie użytkownicy muszą przechowywać plik w sieci, aby uzyskać dostęp i pobrać coś. Jednak nie mają powodu, aby zachować ten plik w Internecie po pobraniu innego.

Token BTT umożliwia sposób płatności użytkownikowi za plik który przekazuje drugiej osobie. Użytkownicy mogą również płacić za udoskonalenia, które powodują szybsze pobieranie. Szansa na zarabianie stwarza znaczącą zachętę dla użytkownika, który korzysta z przechowywania plików w sieci. Rzecznik platformy TRON twierdzi, że firma nie podejmie „żadnych cięć z tego projektu”.

Zgodnie z raportem, token BTT BitTorrenta będzie oparty na TRC-10. W białej księdze możemy wyczytać iż, powstanie około 990 miliardów tokenów BTT. Będzie on dostępny dla inwestorów spoza USA na liście startowej Binance. Tokeny te prawdopodobnie trafią do użytkowników za pomocą Airdropów. Czas jeszcze nie został ujawniony, a Justin Sun poinformował, że jak tylko przyjdzie czas to użytkownicy platformy na pewno mogą spodziewać się tweetów na ich oficjalnym profilu. Wiemy jednak, że nowy token będzie działał z tradycyjnym klientem uTorrent Classic – tym, który ma najwięcej użytkowników. Ponadto Atlas Projekt będzie kompatybilny wstecz, zapewniając, że użytkownicy, którzy nie chcą obsługiwać BTT, nadal będą mogli udostępniać pliki na platformie.

CO WIĘCEJ?

Co ciekawe, TRON nie był pierwszą firmą, która interesowała się kupnem BitTorrenta. Przed nabyciem w czerwcu ubiegłego roku wiele firm zwróciło się do platformy peer-to-peer z ofertami zakupu. Jednak żadna z tych jednostek nie przeszła dalej, z wyjątkiem TRON. Sun starał się, aby założyciel BitTorrenta, Bram Cohen, pozostał na pokładzie jego firmy na pełen etat. Jednak Cohen odmówił, przenosił się do swojej nowej firmy. Jednak Sun udało się otrzymać część udziałów w nowym przedsięwzięciu Cohena. Po przejęciu BitTorrenta, wielu pracowników zaczęło opuszczać firmę.

Kiedy BitTorrent ogłosił Projekt Atlas we wrześniu 2017 r., okazało się, że jest to „hybrydowy ekosystem udostępniania treści”, który wykorzystuje kryptowalutę. Justin Sun opisał oprogramowanie, informuje CoinTelegraph:

“To start, the product will feature faster downloads, more seeds, no mining, and backward compatibility. We aim to eventually empower all content creators and their communities by eliminating the middleman and enabling content creators to distribute directly to users.”

Atlas posłuży jako podstawa dla tokena BTT i utoruje drogę dla zainteresowanych do dzielenia się plikami. Nadal nie jest jasne, czy tokeny te będzie można wymienić na waluty fiducjarne, czy po prostu pozostaną jako element systemu użytkowania BitTorrent. Należy pamiętać o tym, iż nie ma wielu projektów, które mogłyby zachęcać do udostępniania plików i hostingu, a zwłaszcza gdy w procesy te mogą przynosić korzyści.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.