Czas wydobycia bloku Ethereum zmniejszony o 25%

Po ostatniej aktualizacji sieci Ethereum odnotowano znaczące zmniejszenie czasu potrzebnego na wydobycie bloku. Skuteczne wprowadzenie Muir Glacier spowodowało obniżenie czasu wydobycia bloku o prawie 25%. Świadczy to skutecznym działaniu aktualizacji, która spełniła swoje zadanie.

W roli przypomnienia, aktualizacja miała na celu opóźnienie, tak zwanej, „epoki lodowcowej” Ethereum, która miała nastąpić po przez bomby trudności, stopniowo zwiększające czas wydobycia bloku, do momentu w którym będzie to praktycznie nie do wykonania. Miało to na celu ostateczne  uniemożliwienie wydobycia starego łańcucha ETH, po przejściu sieci na Ethereum 2.0, wykorzystujące system proof-of-stake. Szersze rozwinięcie tego tematu znajdziesz tutaj.

Muir Glacier spełnił swoje zadanie

Czas na drobną weryfikacje skuteczności ostatniego hard forka sieci Ethereum, czyli Muir Glacier. Zgodnie z etherscan, przed wdrożeniem aktualizacji, średni czas wydobycia bloku Ethereum wynosił około 17 sekund. Muir Glacier skutecznie wprowadzono 2 stycznia 2020 roku i od tamtego czasu odnotowano znaczący spadek czasu wydobycia bloku, z uwagi na obniżenie trudności wydobycia. 6 stycznia wynosił on już niecałe 13 sekund. Wynika z tego, że na przełomie tych dni, średni czas wydobycia bloku zmniejszył się prawie o 25%.

https://etherscan.io/chart/blocktime

Oczywiście skrócenie czasu wydobycia spowodowało większą liczbę wydobywanych dziennie bloków, a co za tym idzie, zwiększenie inflacji ETH. Przed aktualizacją górnicy tworzyli średnio niecałe 5000 nowych bloków dziennie, co dawało około 10 300 Ethereum. Tymczasem aktualnie wynik ten wzrósł do ponad 6500 nowych bloków dziennie. Daje to prawie 13 500 nowych etherów każdego dnia. Jest to ponad 30% wzrost zarówno liczby wydobywanych bloków jak i wzrostu nagród.

Patrząc na powyższe dane, możemy uznać, że Muir Glacier osiągnął zamierzone cele. Aktualizacja w znaczący sposób zmniejszyła czas wydobycia bloku, a tym samym opóźniła nadciągającą bombe trudności. Ponadto cały proces odbył się bez znaczących utrudnień, co można uznać za sukces platformy.

A Ty co sądzisz na ten temat? Czy Ethereum idzie w dobrym kierunku? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.