Cryptoduck.co – czyli jak inwestować w kryptowaluty by móc spać spokojnie

Do naszych rąk trafiło świeże narzędzie do automatyzacji inwestowania w kryptowaluty. Chłopaki z cryptoduck.co gwarantują, że dzięki aplikacji łatwo ustawicie grę na altcoinach z jednoczesnym Stop Loss i Take Profit, bez nerwowego patrzenia w telefon 24h na dobę. Do tego możecie dodać progi dla targetów, Trailing Stop Loss czy siatkę sprzedaży, a wszystko to wydarzy się automatycznie, tak jak sobie zaplanowaliście. Brzmi obiecująco!

Aplikacja cryptoduck.co to platforma związana z kryptowalutami stworzona na naszym rodzimym polskim rynku. Ekipa zapoczątkowała swój pomysł współpracując z grupą sygnałową RobinAnalyst. Motywacja była oczywista – mieli dosyć ręcznego wklepywania zleceń z grupy sygnałowej, pilnowania zmian kursów, decydowania czy walczyć o target czy też zabezpieczać pozycję. Chłopaki wzięli się do roboty i postanowili uprościć życie inwestorom w kryptowaluty i traderom. Oficjalna premiera aplikacji za kilka dni – my mieliśmy już przyjemność zajrzeć za kulisy i sprawdzić co oferuje cryptoduck.co.

Tworzenie własnej strategii gry

Najważniejszy ekran aplikacji to strona tworzenia nowej strategii gry – czyli pojedynczej inwestycji w wybraną przez nas walutę. Najpierw decydujemy, skąd weźmiemy środki na grę: czy korzystamy już z waluty jaką mamy na koncie Binance czy też składamy zlecenie zakupu za BTC, ETH itd. Możemy też podzielić zakup na kilka osobnych zleceń po różnych cenach i różnych wolumenach. Definiujemy także parametry zlecenia Stop Loss, które od razu zabezpiecza zakupiony kapitał. 

ekran tworzenia strategii – wybór środków na uruchomienie inwestycji i parametrów zlecenia Stop Loss

I tu pierwsze miłe zaskoczenie – nawet gdy ustawimy trzy zlecenia zakupu, a zrealizowało się tylko jedno, cryptoduck.co natychmiastowo automatycznie wystawia zlecenie Stop Loss dla tego wolumenu, jaki został zakupiony. Następnie, gdy zrealizują się dwa z trzech zleceń, Stop Loss “aktualizuje się” i pokrywa kapitał z dwóch zleceń. I tak dalej. Pilnowanie tego ręcznie to byłaby udręka – z cryptoduck.co wystarczy, że na początku zdefiniujemy wszystkie kroki, a potem już wszystko ”dzieje się” samo. 

Strategia z podziałem zlecenia zakupu na osobne zlecenia o różnej cenie i ilości

Wybór sposobu na realizację zysków

Definiowanie targetów z opcją Trailing Stop Loss

Przy tworzeniu strategii musimy także ustalić, co się wydarzy, gdy kurs idzie w górę. Tutaj do wyboru mamy dwie opcje:

  • targety – czyli zlecenia Take Profit wystawione dla całego zakupionego kapitału,  przesuwane coraz wyżej według zdefiniowanych przez Was progów,
  • siatka sprzedaży – czyli sprzedaż kolejnych części zakupionego kapitału po różnych cenach.

Dodatkowym smaczkiem jest Trailing Stop Loss, czyli automatyczne podążanie za szybko rosnącym kursem żeby wycisnąć jak najwięcej ze skoków kursu w górę. W przykładzie udostępnionym przez team cryptoduck.co możemy zobaczyć jak aplikacja podążała za kursem od wartości 523 do 548, wystawiając “po drodze” osiem coraz wyższych zleceń. Wszystko rozegrało się w mniej niż trzy minuty. 

Przykład realizacji Trailing Stop Loss

Wrażenia z aplikacji

Po uruchomieniu strategii aplikacja realizuje zdefiniowane kroki gładko i bez opóźnień. Naprawdę można schować telefon do kieszeni i zapomnieć o pilnowaniu kursu. Chłopaki z cryptoduck.co przede wszystkim podkreślają fakt, że dzięki aplikacji zawsze osiągamy najbardziej korzystny scenariusz: 

  • jeżeli kurs spadnie, to od razu minimalizujemy straty dzięki zleceniu Stop Loss
  • gdy z kolei kurs idzie do góry, to korzystamy z sytuacji na rynku i maksymalizujemy zysk

Gdy uruchomicie własną strategię, to od czasu do czasu aż miło zajrzeć na Binance żeby sprawdzić jak Wasze zlecenia automatycznie przesuwają się coraz wyżej. 

Wyraźnie widać, że ekipa cryptoduck.co przygotowała aplikację z myślą o grze na podstawie sygnałów z grup sygnałowych. Jako że chłopaki od samego początku współpracują razem z Robinem z grupy Cykada, osoby z grupy widzą opublikowane sygnały bezpośrednio w aplikacji. Za pomocą kilku kliknięć mogą od razu użyć ich do wystartowania własnej strategii. Trzeba przyznać, że jest to duże ułatwienie w porównaniu z ręcznym wklepywaniem zleceń i sprawdzaniem czy przypadkiem nie pomyliliśmy się przy przepisywaniu kursu do Binance. 

Kiedy premiera?

Aplikacja od wielu miesięcy jest intensywnie testowana przez zamkniętą grupę użytkowników. Otwarcie aplikacji dla wszystkich użytkowników planowane jest w ciągu najbliższych kilku dni. Trzymamy kciuki! 

Sprawdzajcie na bieżąco fanpage cryptoduck.co na facebooku. Nieoficjalnie wiemy, że lada dzień pojawią się tam kody na bezpłatny dostęp do apki 🙂

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.