Crypto2mobile – doładowania telefonu za kryptowaluty

W sieci funkcjonuje coraz więcej serwisów umożliwiających przeżycie w realnym świecie właścicielom kryptowalut. Wydaje się jednak, że przetrwanie miesiąca w Polsce dla kogoś, kto chciałby zaspokoić wszystkie swoje potrzeby za kryptowaluty, nie byłoby możliwe. Kiedyś, w latach dziewięćdziesiątych XX-tego wieku, taki test został przeprowadzony w Kalifornii. Polegał on na sprawdzeniu, czy ochotnicy przeżyją cały miesiąc, kupując niezbędne do przetrwania produkty wyłącznie przez Internet. Test wypadł pozytywnie, jednak jego uczestnicy zadeklarowali, że mają dość pizzy przez następny rok po zakończeniu badania. 

Czy w dzisiejszych czasach dałoby się funkcjonować wyłącznie dzięki kryptowalutom, nie używając innych form płatności do zakupów? Wydaje się, że jest na to jeszcze za wcześnie, ale może znajdą się ochotnicy i sponsorzy, aby przeprowadzić taki test? Byłoby to pouczające i ciekawe doświadczenie, aby dowiedzieć się, czy obecnie branża kryptowalut jest na tyle rozwinięta, że umożliwi zakup niezbędnych do życia  produktów np. jedzenia, napojów, używek, energii, usług telekomunikacyjnych czy zapłacenie podatków. Na całościowe doświadczenie jest jeszcze chyba za wcześnie.

Jedno jest pewne – dzisiaj możliwe jest kupowanie usług telekomunikacyjnych w Polsce za kryptowaluty. Usługi takie oferują przynajmniej trzy międzynarodowe serwisy takie jak BitRefill.com czy BTCrecharge.com oraz VavoPay.com, a także nowy serwis www.crypto2mobile.com. Serwisy te umożliwiają doładowania telefonów GMS, zapewniając np. dostęp do Internetu. Przyjrzymy się dzisiaj ofercie sprzedaży doładowań telefonicznych bezpośrednio za kryptowaluty. Dlaczego użytkownicy mieliby korzystać z tego rozwiązania, skoro mają dziesiątki sposobów, żeby zrobić to za złotówki? Przyczyn może być wiele, np. ktoś, kto dysponuje kryptowalutami, nie ma w danej chwili na koncie bankowym złotówek. Sprzedaż kyptowalut i wypłata ich na giełdę zajmuje minimum 1 dzień roboczy, ale dla pewności trzeba liczyć 2 dni. Tymczasem jak przeżyć bez dostępu do Internetu i telefonu przez 2 dni, gdy skończy się saldo na koncie GSM? Albo gdy jest początek weekendu? Prościej od razu zapłacić w kryptowalucie za doładowanie, o ile nie wiąże się to z kosmicznymi kosztami. Niektórzy użytkownicy telefonów (turyści, osoby będące przejazdem w Polsce) nie posiadają kont w złotówkach i nie są nimi zainteresowani, stąd możliwy wybór kryptowalut. Inni z kolei mogą prowadzić sprzedaż swoich produktów oraz usług przykładowo za Bitcoiny i chcą wydawać także Bitcoiny ze względu na niższe koszty realizacji przewalutowań.

Zobaczmy, w czym możemy wybierać na polskim rynku. Zbadaliśmy dostępne opcje doładowania i porównaliśmy ich koszty i funkcjonalności. Wyniki tego porównania są zaskakujące. Ceny doładowań o tych samych nominałach wyrażone np. w BTC różnią się pomiędzy poszczególnymi serwisami od 7 do 25%. Szybkość doładowania też jest różna – od kilkudziesięciu sekund do kilkunastu minut. W załączeniu tabela z wynikami porównania cenowego.

Operator – kwota Bitrefill.com Btcrecharge.com Vavopay.com Crypto2mobile.com
Orange 30 PLN 0,000828 BTC 0,000831 BTC 0,000857 BTC 0,000771 BTC
PLUS 20 PLN 0,000565 BTC 0,000565 BTC 0,000574 BTC 0,000515 BTC
Play 20 PLN 0,000553 BTC Brak 0,000577 BTC 0,000516 BTC
T-Mobile 20 PLN 0,000554 BTC 0,000554 BTC 0,000643 BTC 0,000516 BTC

 

Zdecydowanie najkorzystniejsze ceny doładowań top-up oferuje serwis crypto2mobile.com

Ceny wyższe niż na Crypto2mobile.com

Operator Bitrefill.com Btcrecharge.com Vavopay.com Crypto2mobile.com
Orange 7% 8% 11% 0%
PLUS 10% 10% 12% 0%
Play 7% Brak 12% 0%
T-Mobile 7% 7% 25% 0%

 

Usługa top-up w crypto2mobile.com wypada najkorzystniej. W przypadku tego serwisu kod z doładowaniem przesyłany jest na podany przy płatności adres mailowy, a następnie użytkownik sam doładowuje swój telefon. Sprawdziliśmy wszystkie dostępne sieci – doładowania działają bezbłędnie i szybko. Od kuchni: serwis crypto2mobile.com działa w ten sposób, że przy każdej transakcji wycena BTC / PLN wykonywana jest w oparciu o największą polską giełdę kryptowalut. Oznacza to, że wszystkie transakcje oparte są na wycenie online. Operator nie zostawia sobie dodatkowej marży na pokrycie kosztów zmiany kursu, tylko wycenia transakcje online.

Serwisy BTCrecharge, BitRefill czy VavoPay mają natomiast inne funkcjonalności i inne mechanizmy przeliczania wartości krypto / FIAT. W tych trzech serwisach w momencie zakupu doładowania podaje się nr telefonu, który chcemy doładować, a sama zmiana salda następuje automatycznie po uzyskaniu wystarczającej liczby potwierdzeń płatności z sieci danej kryptowaluty. Wycena transakcji następuje rzadziej – przeliczenie cen wykonywane jest raz na kilka godzin. Serwisy te działają w oparciu o pary wymiany BTC / EUR lub USD, w dwóch przypadkach do EUR, w jednym do USD. Być może przyczyną tak dużej różnicy w cenie pomiędzy serwisami międzynarodowymi a crypto2mobile.com jest kilka przewalutowań po drodze (np. BTC –> EUR –> PLN). Serwisy te mają także rzadziej aktualizowane ceny BTC / FIAT i muszą zostawiać sobie większy margines marży na potencjalne straty kursowe. To wyjaśniałoby różnice w cenach. Z drugiej strony doładowanie podanego nr telefonu od razu, zamiast przesyłania kodu doładowującego na maila jest wygodne, ale czy warto płacić dodatkowe 10% wartości doładowania za taką funkcję?

Dobrze, że użytkownicy mają wybór i sami zdecydują.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.