Co wiesz o stablecoinach?

Stablecoiny stają się coraz bardziej popularne wśród społeczności crypto. W świecie kryptowalut nie zawsze łatwo jest wybrać odpowiedni sposób na korzystanie z dolarów lub innych tradycyjnych walut ze względu na przepisy prawne i ograniczenia. Kurs Bitcoina nie jest stabilny i zmienia się co chwile. To znacznie komplikuje użycie bitcoina jako stabilnej kryptowaluty do różnych zakupów i sprzedaży. Stablecoin to świetna alternatywa do wykorzystania kryptowalut w życiu codziennym bez obawy o szybką zmianę kursu. 

Szanujemy swoich odbiorców więc informujemy, że artykuł jest komunikatem prasowym podesłanym przez firmę zewnętrzną.

Stablecoiny to kryptowaluty powiązane z innymi stabilnymi i niezawodnymi aktywami fizycznymi – może to być złoto, ropa lub dolar amerykański itp. Ilość towaru wykorzystana do zabezpieczenia stablecoina musi odzwierciedlać jego podaż w użyciu.

Taki rodzaj zasobów cyfrowych jest globalny, lecz nie jest jednak powiązany z bankiem centralnym lub instytucją i charakteryzuje się wyjątkowo niską zmiennością, ponieważ cena jest bezpośrednio zależna od stopy rzeczywistego składnika aktywów.

W przeciwieństwie do innych aktywów cyfrowych, niezawodność stablecoinów pozwala na znacznie bardziej praktyczne wdrażanie i używanie stabilnych monet w życiu codziennym Dzięki nim jesteśmy bliżej rzeczywistości, w której możemy łatwo zapłacić za kawę, lunch lub cokolwiek innego za krypto. Co więcej, tworzenie zakładów staje się coraz bezpieczniejsze.

Co więcej, zakłady są coraz bezpieczniejsze i łatwiejsze. Dzięki firmie 1xBit, która obsługuje teraz 4 stablecoiny na swojej platformie hazardowej. Używając stablecoinów, gracze, którzy chcą większej stabilności dla swoich wygranych, mogą być pewni, że ich wartość nagrody nie zmieni się w czasie.

W obiegu jest dziś wiele stabilnych monet. Każdy stabilny coin ma swój unikalny mechanizm, ale wszystkie działają w ten sam sposób. Przyjrzyjmy się obecnie najbardziej popularnym stablecoinom.

Tether (USDT)

Pierwszy stablecoin w użyciu, najbardziej popularny. Jego kapitalizacja jest największa wśród podobnych aktywów. Tether jest zabezpieczony w 100% przez aktywa fiat na kontach rezerwowych, takich jak dolar amerykański, euro, jen i inne główne tradycyjne waluty. Platforma Tether jest zbudowana na otwartych i przejrzystych technologiach blockchain i koncepcji Proof of of Reserves. Aktualna stawka za 1 UDST wynosi 0,995 USD.
Obecnie USDT zajmuje 8 miejsce wśród wszystkich kryptowalut o kapitalizacji ponad 4 mld USD według danych z coinmarketcap.com.

USD Coin (USDC)

USDC jest wspólnym produktem rozwijającego się Coinbase i Circle – ta kryptowaluta jest cyfrowym odpowiednikiem dolara amerykańskiego. Nie można go kupić ani sprzedać za USD, jednak nie oznacza to, że nie 1 USDC nie jest wart 1 USD, Obecnie jest na 28 miejscu pod względem kapitalizacji z kapitalizacją rynkową w wysokości  423 mln USD. 1 USDC = 1 USD

TrueUSD (TUSD)

TrueUSD reprezentuje regulowaną, niezależną od giełdy, stabilną monetę wspieraną 1-na-1 przez dolary USA. Deweloperzy zdołali zawrzeć umowę z WilmerHale i White & Case oraz zaangażowali zaufane firmy we współpracę. Zajmuje miejsce 39 w rankingu kryptowalut z kapitalizacją wynoszącą 202 mln USD. Moneta jest dostępna na większości głównych giełd kryptowalut.

Paxos Standard Token (PAX)

Moneta ta pojawiła się w 2018 roku i szybko zyskała poparcie głównych przedstawicieli branży kryptowalut. Token PAX jest zabezpieczony w dolarach amerykańskich w stosunku 1: 1 i zatwierdzony jest przez Departament Finansowy Nowego Jorku. Kapitalizacja rynkowa PAX wynosi 163 miliony USD i zajmuje 44 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej wśród wszystkich kryptowalut.

Teraz klienci 1xBit mogą obstawiać zakład za pomocą stablecoinów. Pomaga to uniknąć ryzyka i zagwarantować, że wygrana kwota będzie stabilna i
wartość nagrody nie zmieni się w czasie. Dzięki temu użytkownicy nie będą już musieli sprawdzać kursów kryptowaluty co godzinę co sprawi, że zakłady staną się bardziej oczywiste dla wszystkich. Możesz to zobaczyć na stronie 1xBit !

Szanujemy swoich odbiorców więc informujemy, że artykuł jest komunikatem prasowym podesłanym przez firmę zewnętrzną.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.