Co poszło nie tak? Cena Bitcoina najniższa od 7 miesięcy

Ostatnie miesiące nie są najlepsze dla Bitcoina. Jego cena na przełomie ostatniego miesiąca zmierzała ku dołowi, by dzisiaj (18 grudnia) odnotować spadek poniżej lini wsparcia na poziomie 6500 $. Jest to najniższa cena jaką odnotował BTC od ponad 7 miesięcy. Co poszło nie tak?

Największa kryptowaluta nadal traci na wartości, po niedawnej utracie wsparcia na poziomie 7000 $, przyszedł czas na kolejne spadki. Jego cena przebiła dzisiaj linie wspracia na poziomie 6500 $ i nieznacznie odbiła, jednak budzi to spory niepokój.

https://coin360.com/

Obecna sytuacja jest kluczowa według analityków, gdyż wielu z nich uważa, że poziom 6500 $ jest broniony przez górników jako wspólny koszt produkcji. Dodatkowo panujące na rynku nastroje są wyjątkowo słabe, co dodatkowo może za sobą pociągnąć spadek ceny. W przypadku gdyby ulica uległa panice i zaczęła wyprzedawać swoje BTC, moglibyśmy zaliczyć kolejne dołki…

Tymczasem 2 lata temu

Tymczasem dwa lata temu, sytuacja na rynku była mocno odmienna. Przypomniał o tym Crypto Bobby, znana w świecie kryptowalut postać, postując na swoim Twitterze cene BTC i ETH dokładnie sprzed 2 lat. Mimo braku komentarza na ten temat, wywołało to lawinową reakcję ze strony społeczności. Bitcoin osiągał wtedy swoje ówczesne ATH na poziomie 19 140 $. Podobna sytuacja była z Ethereum, które osiągało cenę 719 $, natomiast aktualnie, jest to prawie 6 razy mniej. Wiele odpowiedzi przypominało, że ten bull run, wywołany był ekstremalnym hype’m, który może się już nie powtórzyć.

Oczywiście, mimo aktualnej sytuacji i bardzo wysokiej paniki, część osób podchodzi do tego bez emocji, jedynie chłodno obserwując rynek. Świadomość, że ten niedźwiedzi trend jest tylko częścią większego cyklu, zdecydowanie może odrobinę ostudzić emocje.

To prawda, że jeżeli cenę spadnie jeszcze niżej możemy odnotować spore załamanie rynku, co może odbić się negatywnymi skutkami trwającymi wiele miesięcy, jednak póki co, nie ma powód do niepotrzebnego niepokoju.

Nikt nie wie na pewno, dokąd zmierza rynek. Porównując do sytuacji sprzed dwóch lat, sprawy nie mają się najlepiej. Czasem jednak warto odrobinę zmienić perspektywe i zobaczyć gdzie byliśmy jeszcze kolejne dwa lata wcześniej. Może wtedy uda się odrobinę poprawić nastroje…

A Ty co myślisz o aktualnym poziomie ceny? Czy odnotujemy jeszcze jakieś spadki, czy cena wróci na właściwy tor i zacznie rajd, z wizją, coraz bliżej nadchodzącego halvingu? Daj znać w komentarzu!

 

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.