City Coin – kryptowaluta miasta Konya

Z dosyć nietypową propozycją wyszło miasto Konya w Turcji. Mianowicie planuje ono wydać własną kryptowalute. Na pomysł ten wpadł burmistrz miasta Uğur İbrahim Altay, który ogłosił niedawno, że rozpoczęto pierwsze kroki w kierunku realizacji projektu dotyczącego kryptowaluty „City Coin”.

Zgodnie z doniesieniami, burmiastrz Uğur İbrahim Altay, planuje uruchomić projekt „City Coin” już w październiku 2020 roku. Odbywać się będzie wtedy w Konyi kongres połączony z wystawą „Inteligentne miasto i gmina”, na którym planowane są ważne ogłoszenia związane z technologią blockchain. Jeśli wizję te udałoby się zrealizować, oznaczałoby to, że Konya będzie jednym z niewielu miast na świecie posiadających własną kryptowalute.

„City Coin”, czyli miejska kryptowaluta

Kryptowaluta miałaby na celu ułatwienie wykonywania obowiązków w mieście. Ponadto zostałaby również wykorzystana do bardziej efektywnego poboru podatku od sprzedaży. Dokładne informacje na temat „City Coin” póki co są nie znane, więcej szczegółów zostanie ujawnionych na październikowej konferencji w Konyi. Wiadomo jedynie, że w perspektywnie długoterminowej, celem jest stworzenie w mieście własnego ekosystemu połączonego z kryptowalutą.

Turcja jest państwem bardzo dynamnicznie rozwiającym się w temacie technologii blockchain, zwłaszcza na przełomie ostatniego roku. Nie od dziś wiadomo, że rząd, wspierany przez bank centralny, aktywnie pracuje nad wydaniem własnego „cyfrowego pieniądza”. Stanowi to jedną z części najnowszego planu rozwoju, który ma na celu przekształcenie Stambułu w wielkie globalne miasto finansowe. Nie jest natomiast jasne, czy „City Coin” Konyi jest częścią tego planu, jednak jest to prawdopodobne.

Nie tylko Konya chce wprowadzić własną kryptowalute. Inne miasta i stany również chcą wprowadzić własne cyfrowe pieniądze wspierane przez państwo. Przykładem tutaj mogą być Chiny, które mają wstrzasnąć światową gospodarką, za sprawą swojej krajowej kryptowaluty „DCEP”, która rzekomo ma wykonywać 220 000 transakcji na sekundę. Oprócz tego, Stany Zjednoczone również planują wprowadzić do obiegu cyfrowego dolara,  co oficjalnie potwierdzono w listopadzie poprzedniego roku.

Mimo, że Konya będzie jednym z pierwszych miast posiadających własną kryptowalute, nie będzie to ostatni taki przypadek. W ciągu kilku najbliższych lat będzie mogli obserwować gwałtowny wzrost rozwoju narodowych czy miastowych coinów. Państwa coraz chętniej podchodzą do perspektywy cyfryzacji pieniądza, która przyniesie dla nich wiele pozytywnych skutków. Oczywiście jednym z nich będzie dążenie do rezygnacji z fizycznego pieniądza i całkowite przeniesienie budżetu do świata cyfrowego. To z kolei da rządowi możliwość obserwowania wszystkich naszych transakcji i dołoży kolejną cegiełkę do kontroli nad ludnością.

A Ty co myślisz na temat narodowych kryptowalut? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.