Chiński gigant technologiczny Tencent wprowadza program akceleracyjny dla blockchainowych firm

Chiński gigant technologiczny Tencent wprowadził akcelerator blockchain i planuje mentoring dla 30 firm opracowujących technologie i usługi oparte na blockchain. Zgodnie z informacjami, które możemy zobaczyć na stronie internetowej firmy, program nazywany „Tencent Industrial Accelerator” zaczął przyjmować aplikacje. Zainteresowane projekty muszą złożyć wniosek do 6 czerwca.

Akcelerator jest otwarty zarówno dla start-upów blockchain na wczesnym etapie, jak i uznanych firm, które chcą przestawić się na technologię blockchain. Aby projekt się kwalifikował, projekt musi mieć ukończoną co najmniej jedną rundę finansowania.

Tencent poinformował, że wybrane projekty otrzymają szereg korzyści. W tym cztery spotkania mentorskie rocznie, możliwość poznania zagranicznej branży oraz nową, cenną sieć partnerów branżowych. Zyskają także rok bezpłatnego dostępu do platformy Blockchain Tencenta jako usługi. Koszt programu wynosi 100 000 RMB (około 14 120 USD) na uczestnika.

Tencent przoduje w rozwoju technologii blockchain w Chinach. Według badań The Block, Tencent złożył w ubiegłym roku najwięcej wniosków patentowych blockchain – łącznie 718 z ponad 5800. Następnie był Alibaba, który złożył 470. Firma została również włączona do chińskiej krajowej komisji blockchain ogłoszonej na początku tego miesiąca, dołączając do innych członków takich jak: Baidu, Huawei i Peking University.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.